21.37 pod Oknem Papieskim. Kraków pamięta św. Jana Pawła II

W trzynastą rocznicę odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II tłumy krakowian zgromadziły się pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3.

Właśnie z tego miejsca, począwszy od pierwszej pielgrzymki do ojczyzny po wyborze Karola Wojtyły na tron Piotrowy, zawsze gdy Ojciec Święty był w swoim krakowskim domu, prowadził dialogi z Okna Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przede wszystkim z młodzieżą. Tu też krakowianie zgromadzili się, gdy Ojciec Święty odchodził do Domu Ojca i tu przychodzą co roku w godzinę  śmierci Papieża 2 kwietnia o 21.37.

Tak było i w tym roku. Przed Oknem Papieskim zapłonęły znicze - dowód pamięci, wierności i miłości do Ojca Świętego. Wraz z mieszkańcami miasta i turystami modlił się wierny sekretarz Karola Wojtyły a później Jana Pawła II Kardynał Stanisław Dziwisz, który wspominał dzień odchodzenia Ojca Świętego. Pod Oknem Papieskim towarzyszyli mu kapłani z biskupem Janem Szkodoniem, a modlitwę poprowadził ks.Łukasz Michalczewski. Pozdrowienie do zgromadzonych skierował nieobecny tego dnia w Krakowie metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski.

W godzinę śmierci Jana Pawła II ludzie spontanicznie odśpiewali Barkę, a następnie złożyli kwiaty pod pomnikiem Ojca Świętego na dziedzińcu krakowskiej kurii.

źródło: Joanna Adamik, Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej, www.diecezja.pl

(cała fotorelacja w linku poniżej)

Fotorelacja - 21.37 pod Oknem Papieskim

Kard. Stanisław Dziwisz - wypowiedź pod Oknem Papieskim (nagranie: Archidiecezja Krakowska)

« 1 »

reklama

reklama

reklama