43. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie – transmisja na żywo

Na Jasnej Górze trwa 43. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie. Zapraszamy na transmisję on-line.

Kongregacja odpowiedzialnych to coroczne spotkanie wszystkich żywo zaangażowanych w tworzenie Ruchu Światło-Życie. Moderatorzy i animatorzy – delegaci wszystkich diecezji – spotykają się, aby przede wszystkim tworzyć wspólnotę myśli i modlitwy. 

Podczas kongregacji przedstawiane są zarysy programu na nadchodzący rok formacyjny. Wygłaszane są również konferencje, mające na celu przybliżyć nowe hasło roku.

W tym roku spotkanie odbywa się po raz 43. Tematem przewodnim jest hasło zbliżającego się roku formacyjnego "Młodzi w Kościele".

W sobotę 24 lutego w godz. 9:00-12:00 i 16:00-21:00 oraz w niedzielę 25 lutego w godz. 9:00-12:00 prowadzona będzie transmisja internetowa na kanale YouTube/43. Kongregacja Odpowiedzialnych 


Pierwsza Krajowa Kongregacja Odpowiedzialnych odbyła się w 1976 r. w Krościenku, uczestniczyło w niej ok. 70 osób. W następnych latach kongregacje odbywały się w Krościenku, Niepokalanowie, Kalwarii Zebrzydowskiej, Koninie oraz na Jasnej Górze, która stała się głównym miejscem tych spotkań. Ilość uczestników rosła, w ostatnich latach sięgając 800, a nawet 1000 osób. Od 1991 r. skrócono nazwę kongregacji, rezygnując z określenia „krajowa”. Wiąże się to z międzynarodowym rozwojem Ruchu Światło-Życie i obecnością na kongregacji przedstawicieli wspólnot oazowych z innych krajów.

Źródło: kongregacja.oaza.pl

facebook.com/oazowy

facebook.com/43. Kongregacja Odpowiedzialnych "Młodzi w Kościele"

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao