Apostolat św. Charbela we Wrocławiu

Parafia p.w. Św. Jadwigi Śląskiej na wrocławskim Kozanowie prowadzi Apostolat św. Charbela. 28 sierpnia odbędzie się tam nabożeństwo ku czci świętego Maronity.

Działający przy parafii Apostolat św. Charbela współpracuje z Zakonem Ojców Maronitów w Annaya. Rozpowszechnia on wiedzę o O. Charbelu i nabożeństwie do Niego. Troszczy się także o dostęp do oleju św. Charbela dla wszystkich chcących go uzyskać mieszkańców Polski i nie tylko.

Relikwie św. O. Charbela do parafii sprowadził nieżyjący już proboszcz ks. Janusz Czarny. On też rozpoczął rozsyłanie Oleju osobom, które o niego prosiły. Jednak oficjalnie Apostolat zainaugurował swoją działalność wraz z wizytą obecnego proboszcza ks. Adama Derenia w Sanktuarium w Annaya, gdzie znajduje się grób i centrum kultu św. Maronity z Libanu. Wtedy to rozpoczęła się oficjalna współpraca z Klasztorem, a Superior upoważnił Apostolat do szerzenia kultu i rozsyłania Oleju św. Charbela. 

Kult świętego w Kozanowie zainaugurowała instalacja ołtarza, relikwiarium i wizerunku św. O. Charbela w kościele parafialnym. 

Według Mszału Rzymskiego dla diecezji polskich, liturgiczne wspomnienie Świętego przypada 28 lipca, dlatego każdego 28 dnia miesiąca, celebrowana jest Msza św. wotywna o o. Charbelu i bezpośrednio po niej odbywa się nabożeństwo.

Na stronie internetowej www.charbelkozanow.pl, jest też skrzynka intencji, na którą każdy może przesłać intencje polecane w  modlitwie w czasie nabożeństwa. 

Z każdym miesiącem rośnie liczba wiernych gromadzących się aby przyzywać orędownictwa o. Charbela. Przyjeżdżają pielgrzymki, rodziny i indywidualni pielgrzymi, aby pomodlić się przy relikwiach o. Charbela i otrzymać Olej.

Ten skromny pustelnik jest coraz bardziej popularny w Polsce. Wielkie znaczenie mają zapewne świadectwa o cudach doznanych za wstawiennictwem św. Charbela. Kiedy jednak zgłębia się życiorys św. Maronity, zdumiewa sposób jego życia i oddanie służbie Bogu, Matce Bożej i człowiekowi. Nie bez przyczyny w koronce do Ojca Charbela, wspomina się Jego wierność radom ewangelicznym, wyrażonym w ślubach zakonnych, Maryi i Eucharystii.

Parafia św. Jadwigi Ślaskiej we Wrocławiu może rozsyłać wiernym Olej św. Charbela. Pocztą tygodniowo przychodzi tam ok. 100 próśb o Olej, do tego dochodzą prośby przysyłane drogą mailową oraz telefoniczne (do dnia dzisiejszego wysłanych zostało ok. 17000 przesyłek z Olejem).

Na stronie internetowej udostępniony jest certyfikat, poświadczający że rozsyłany jest ten sam Olej, który otrzymują pielgrzymi w klasztorze w Annaya.

Każdy, kto zwróci się do Apostolatu z prośbą o Olej św. Charbela otrzyma go z pewnością. Każda też prośba o modlitwę, będzie przedstawiona w czasie nabożeństwa.

Wystarczy napisać list i przesłać na adres:

Apostolat św. Charbela 

Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Jadwigi Śl. 

ul. Pilczycka 25, 54-150 Wrocław 

lub mailowo na adres kozanow@archidiecezja.wroc.pl.  Można też skorzystać ze strony www.charbelkozanow.pl/intencje.

Najbliższe nabożeństwo odbędzie się 28 sierpnia 2018 r. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18:00.


Źródło: Ks. Grzegorz Gac, Apostolat św. Charbela

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao