Beskidy: 100 flag na 100 szczytach górskich

„100 biało-czerwonych flag na 100 beskidzkich szczytach na 100-lecie niepodległości Polski” – taką akcję zainicjował jeden z przewodników w Beskidach.

Pomysłodawcy przedsięwzięcia chcą, by biało-czerwona flaga pojawiła się na każdym z najważniejszych szczytów na terenie Beskidu Żywieckiego, Beskidu Śląskiego, Beskidu Małego i Beskidu Makowskiego.

Przewodnik beskidzki Grzegorz Szczepaniak, wraz z grupą miłośników gór, opracował listę przykładowych 100 najważniejszych szczytów ziemi żywieckiej oraz terenów przyległych. Zachęcił jednocześnie, by w dniach od 10 do 12 listopada wybrać się w góry – indywidualnie lub w grupie – i sfotografować się razem z flagą. Pamiątkowe zdjęcie można przesłać na facebookowy profil akcji „100 flag na 100 beskidzkich szczytach na 100-lecie niepodległości”.

Organizatorzy przypominają, by nie umieszczać na flagach żadnych napisów. „Zachęcamy do zadbania o porządek w górach, może uda się, schodząc ze szlaku, pozbierać trochę śmieci do zabranych ze sobą worków. Będzie to gest miłości do naszych Beskidów” – zaapelowali organizatorzy przedsięwzięcia.

Wśród uczestników akcji, których zdjęcia pojawiły się na profilu facebookowym, jest m.in. najmłodszy jak dotąd uczestnik akcji – Krzysiu Błachut, który wszedł dzisiaj na Pilsko.

rk / Żywiec

« 1 »

reklama

reklama

reklama