Chojna: biskupi nordyccy uczestniczyli w nabożeństwie ekumenicznym

Obradujący w Szczecinie biskupi z krajów nordyckich odwiedzili dziś Chojnę. Wzięli udział w XXIX Dniach Integracji i Ekumenizmu. Wcześniej, podczas Mszy św. w kościele św. Trójcy, udzielili młodzieży sakramentu bierzmowania.

 Nabożeństwu ekumenicznemu w kościele mariackim w ramach XXIX Dni Integracji i Ekumenizmu przewodniczył biskup kopenhaski Czesław Kozon, a kazanie wygłosił biskup sztokholmski kard. Anders Arborelius. Nabożeństwo odbywało się pod hasłem „Idziemy wspólnie drogą ekumenizmu”.

Obrady Konferencji Episkopatu Krajów Nordyckich odbywają się w Szczecinie po raz pierwszy. Zaproszenie ponad rok temu wyszło z Polski za sprawą ks. Jana Zalewskiego, proboszcza parafii św. Trójcy w Chojnie, który przez 20 lat posługiwał w Danii a teraz zaprosił hierarchów na Dni Integracji i Ekumenizmu. – Biskupi nordyccy swoich krajach spotykają się z emigrantami, czyli również w dużej liczbie z Polakami. Jednym z problemów, który występował w Danii to była duża liczba Polaków, którzy uczestniczyli w mszach świętych np. po polsku, ale już w mszy św. po duńsku lub szwedzku nie chcieli brać udziału. To był pewien zawód dla miejscowych duchownych - mówi ks. Zalewski.

W niedzielę biskupi odprawią Msze św. w wybranych szczecińskich parafiach, a w poniedziałek rozjadą się do swoich krajów.

pk, ks. tm, pgo, maj / Chojna

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao