„Duchowa rEwolucja” w Kętach: jak zombie może odzyskać prawdziwe życie?

O tym, że człowiek jest grzesznikiem, ale został zbawiony – przypomniał o. Michał Legan OSPPE, który spotkał się z młodzieżą szkół średnich w Kętach w ramach ewangelizacyjnej inicjatywy pt. „Duchowa rEwolucja”.

Podczas rekolekcji obok o. Legana specjalne świadectwo życia i wiary przedstawił raper Łukasz Bęś (Bęsiu), który wspólnie z innym członkiem zespołu RYMcerze zaprezentowali kilka swoich utworów przed ponad pół tysięczną grupą młodych ludzi zebranych w kęckim kościele NSPJ.

Autor blogu internetowego o. Legan zwrócił uwagę, że człowiek powinien pamiętać, że chociaż jest słaby i często upada, ma swojego Zbawiciela, który go kocha. Zaznaczył, że to właśnie doświadczenie miłości jest fundamentalne i najważniejsze w życiu kogoś, kto jest grzesznikiem, ale został zbawiony.

„Ta miłość wszystko wyjaśnia i sprawia, że moje życie i człowieczeństwo nabierają sensu. Ja się uczę kochać od Niego. Sam nie umiem, jestem za słaby, za biedny” – wyjaśnił w rozmowie zakonnik, podkreślając, że Jezus przyjęty do życia człowieka czyni w nim prawdziwe cuda, sprawia, że realizują się w codzienności wiara, nadzieja i miłość.

By zilustrować przykład egzystencjalnego doświadczenia życia bez celu przywołał istotę z horroru – zombie. „To doświadczenie powszechne dzisiaj, nie tylko wśród młodych: boją się każdego nowego dnia. Nie bardzo wiedzą, po co mają go przeżyć. Martwią się o siebie, doświadczają radości, ale są to radości płytkie, często fałszywe. Potrzebują sensu, potrzebują na nowo odzyskać życie” – dodał.

Jak wytłumaczył, zombie może zostać uratowany, jeśli się znajdzie jeden człowiek z czystą krwią. „Jezus Chrystus, którego krew jest święta i możemy ją przyjmować w Eucharystii, sprawia, że noc zamienia się w dzień” – zapewnił.

Swoim świadectwem podzielił się raper Bęsiu, który wspólnie z Blankiem (DJ Yonas) wykonali kilka utworów z gatunku chrześcijańskiego rapu.

„W 2006 roku wszystko się zmieniło. Nie chciałem wracać do starego życia. Pierwszy raz życiu nie chciałem wracać do starego życia! I chciałbym cię do tego zachęcić. Bóg będzie ci błogosławił i będzie prowadził cię. Oddanie Mu swego życia było najlepszą rzeczą, jaką zrobiłem. Nie zmarnuj swojego życia!” – zaapelował nawrócony raper, opowiadając o swym doświadczeniu spotkania żywego Boga.

Śpiew podczas spotkania poprowadziła żywiecka grupa Overcome. Młodzi, wspólnie z duszpasterzem młodzieży i byłym koordynatorem departamentu rejestracji podczas ŚDM w Krakowie, ks. Andrzejem Wołpiukiem, modlili się o dary Ducha Świętego.

Młodzież przyjęła również z rąk kapłanów i sióstr zmartwychwstanek namaszczenie olejkiem radości z Rychwałdu. „To olejek, który pachnie świętością. Tak pachnie Bóg. Chodzi o to, by ten święty zapach miłości, doświadczenie Boga, zostało też na twarzach i rękach osób, które spotkasz. Tak wygląda głoszenie Chrystusa: wpierw dostajesz, otrzymujesz, zaczynasz pachnieć Chrystusem, a potem możesz rozdawać” – wytłumaczył o. Legan Jak zaznaczył, olej ten, tak ja w Biblii, ma leczyć ludzkie rany i zranienia.

W kilku miastach diecezji bielsko-żywieckiej odbywają się marcu rekolekcje dla uczniów szkół średnich pod wspólnym tytułem „Duchowa rEwolucja”. Czas wypełniają m.in. konferencje, modlitwa uwielbienia, świadectwa. Jest też okazja przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

rk / Kęty

« 1 »

reklama

reklama

reklama