Dzieci z Wadowic wyruszyły "Z Lolkiem do szkoły"

W dniu 23 sierpnia wadowiccy uczniowie otrzymali wyprawki szkolne w ramach akcji "Z Lolkiem do szkoły", którą już po raz piąty zorganizowało Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Już za kilka dni skończą się wakacje, więc to ostatni moment na spakowanie szkolnego plecaka. W związku z tym, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, dzięki wsparciu p. Jana Burkata - właściciela sieci galerii handlowych „Jan" - po raz piąty zorganizowało akcję "Z Lolkiem do szkoły", poprzez którą wspiera dzieci z rodzin borykających się z życiowymi trudnościami, przede wszystkim materialnymi. 

By uczniowie klas 1-3 z wadowickich podstawówek mogli z radością powitać nowy rok szkolny, 23 sierpnia Muzeum zaprosiło ich do Domu Rodzinnego Jana Pawła II, gdzie otrzymali szkolne wyprawki. W tornistrach, oprócz piórników, zeszytów czy pisaków, znalazły się też słodkości i muzealne pamiątki. 

W tym roku wydarzenie miało wyjątkowy charakter, gdyż tornistry małym wadowiczanom wręczyli członkowie Rady Muzeum: JE kard.  Stanisław Ryłko i JE kard. Stanisław Dziwisz.

Źródło: Archidiecezja Krakowska, www.diecezja.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao