Dziś 31. rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

Ruch Światło-Życie modli się się dziś w intencji rychłej beatyfikacji swojego Założyciela, m.in. w Katowicach odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia.

Ks. Franciszek Blachnicki urodził się 24 marca 1921 roku w Rybniku na Śląsku w rodzinie wielodzietnej. Był harcerzem. Podczas II wojny światowej pełnił służbę wojskową, trafił do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. We wrześniu 1941 roku przewieziony został z Oświęcimia do więzienia śledczego w Zabrzu, a później do Katowic. W marcu 1942 roku został skazany na karę śmierci przez ścięcie za działalność konspiracyjną przeciw hitlerowskiej Rzeszy. Po kilku miesiącach oczekiwania na wykonanie wyroku został ułaskawiony, a karę śmierci zamieniono mu na 10 lat więzienia po zakończeniu wojny.

W czasie pobytu na oddziale skazańców dokonało się cudowne nawrócenie Franciszka Blachnickiego na osobową wiarę w Chrystusa, połączone z decyzją oddania życia na służbę Panu. Cały życiorys można przeczytać dalej >>tutaj<<.

Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, założyciel Ruchu Światło-Życie, zmarł nagle w Carlsbergu 27 lutego 1987 roku. Dzisiaj obchodzona jest 31. rocznica jego śmierci. Proces beatyfikacyjny trwa i staje się bliski ukończenia. 30 września 2015 roku papież Franciszek podpisał dekret Kongregacji ds. Kanonizacyjnych stwierdzający heroiczność cnót czcigodnego Sługi Bożego.

Ruch Światło-Życie modli się się dziś w intencji rychłej beatyfikacji swojego Założyciela, m.in. w Katowicach odprawiona zostanie dziś uroczysta Eucharystia. Msza o beatyfikację ks. Franciszka Blachnickiego będzie odprawiona w Archikatedrze Chrystusa Króla o godz. 18.00.

Trwa akcja zorganizowana przez Ruch Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej Blachnicki na Wielki Post. O akcji pisaliśmy >>tutaj<<. To druga edycja akcji. W minionym roku włączyło się ok. 1000 osób przez wiadomości tekstowe oraz e-maile. Przybliża ona postać ks. Franciszka oraz pomaga przeżyć głębiej czas Wielkiego Postu.

źródło: www.blachnickinawielkipost.pl, wydarzenie fb.com

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao