Franciszek pozdrowił Rodzinę Radia Maryja, która dziś pielgrzymowała na Jasną Górę

Ojciec Święty pozdrowił na Anioł Pański Rodzinę Radia Maryja, która uczestniczyła dziś w „wielkiej corocznej pielgrzymce do sanktuarium częstochowskiego".

W roku stulecia odzyskania niepodległości pielgrzymka była dziękczynieniem za wolną Polskę i błaganiem o jej trwanie przy Chrystusie.

„Tylko ludzie wewnętrznie wolni są zdolni budować prawdziwą wolność narodu” - mówił na Jasnej Górze kard. Zenon Grocholewski. Były prefekt Kongregacji Edukacji Katolickiej przewodniczył Mszy św. dla ok. 100 tys. uczestników 27. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja.

Kard. Grocholewski podkreślał w homilii, że prawdziwa wolność kształtuje się w sercu człowieka i nie zależy od warunków zewnętrznych a skuteczne realizowanie wolności musi łączyć się z urzeczywistnianiem wartości oraz z przylgnięciem do prawdy a szczytem realizowania wolności jest miłość. Kaznodzieja przypomniał, że u Pani Jasnogórskiej zawsze byliśmy budowniczymi naszej wolności i dlatego modlił się: „Maryjo dana ku obronie narodu polskiego pomóż nam, pomóż każdemu Polakowi wyzwolić się z niewoli pychy, egoizmu, chciwości, pijaństwa, zmysłowości, z niewoli zazdrości, nienawiści, pieniactwa”.

Pielgrzymka przebiegała pod hasłem: Polska miłością wskrzeszona. O. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja przypominał o konieczności narodowej pamięci i tożsamości: „Trzeba mieć pamięć, kto nie pamięta przeszłości nie ma przyszłości i trzeba mieć tożsamość, jesteśmy katolikami i jesteśmy Polakami”.

Przez prawie 27 lat ewangelizacyjnej posługi przy Radiu Maryja wyrosły różne dzieła. Najnowszym jest tworzące się właśnie Muzeum Pamięć i Tożsamość.

Izabela Tyras - Jasna Góra

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama