Gliwice: Eucharystia w intencji Ojczyzny i sprawujących władzę

W parafii katedralnej pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła w Gliwicach o godz. 12.30 została odprawiona Eucharystia w intencji Ojczyzny i sprawujących władzę.

Eucharystii w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski w katedrze gliwickiej przewodniczył bp Jan Kopiec.

- Znamy już wymowę dzisiejszego, wyjątkowo podniosłego dnia, w którym spoglądamy nie tylko na samych siebie i na pomyślność dla każdego z nas osobno, ale przed oczy stawiamy sobie wspólne dobro, którym jest nasza Ojczyzna - mówił bp Jan Kopiec w czasie homilii.

- My wracamy bardzo często do tych wydarzeń, które stanowią jakby kamienie węgielne naszej historii i naszej świadomości. To, co nas łączy to przede wszystkim jasna linia, przewijająca się jak złota nić, opieki Tej Matki, którą rozpoznajemy jako Matkę Syna Bożego i Matkę naszą, którą obraliśmy sobie jako Królową - mówił bp Kopiec.

Biskup podkreślał, że nie można zmarnować tego dobra, które otrzymujemy od poprzednich pokoleń. Trzeba nam wstrząsać naszymi sumieniami.

- W tym, co dzisiaj do naszej świadomości dochodzi zawiera się cała wielkość naszego ducha, zawiera się także przyszłość tych pokoleń, które po nas przyjdą, zawiera się także ten obraz nadziei, którą w sobie nosimy, by znowu z naciskiem podkreślić, byśmy jednak doszli do takiego stanu, że sprawiedliwość, pokój i miłość będą rzeczywistymi wskazaniami dla naszej dojrzałości. Tego wszystkim nam, moi drodzy, życzę - mówił bp Kopiec.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama