Gniezno: Nabożeństwo „Umrzeć z nadziei”

W piątek 5 października w gnieźnieńskiej farze, odbędzie się modlitwa w intencji uchodźców z udziałem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. Początek nabożeństwa i TRANSMISJI on-line o godzinie 20.00.

Pierwszy tydzień października już po raz czwarty jest czasem wspólnej modlitwy w intencji uchodźców, którzy zginęli w drodze do Europy.

W czasie nabożeństwa „Umrzeć z nadziei” wymieniane będą imiona i krótkie historie osób, które w ostatnich miesiącach straciły życie podczas prób wydostania się z miejsc ogarniętych wojną i przemocą.

Uczestnicy będą modlić się też za wszystkich odbywających właśnie swoją podróż nadziei oraz tych, którzy już znaleźli schronienie w Europie, a także o solidarność mieszkańców Starego Kontynentu. „Jako chrześcijanie nie możemy odwracać głowy i ulegać zrezygnowaniu. Musimy działać i musimy się modlić, ze śmiałością i cierpliwością. Wierząc, że modlitwa jest budowaniem mostów” – czytamy w zaproszeniu na liturgię.

W Gnieźnie nabożeństwo odbędzie się w piątek 5 października o godzinie 20.00 w duchu Taizè w kościele pw. Świętej Trójcy (fara) z udziałem i słowem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. Oprawę muzyczną przygotuje Chór św. Ojca Pio. 


Źródło: prymaspolski.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama