Jak świętować Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych?

Od czego powinna się rozpocząć świadomość historyczna? Sławomir Wojdat z Towarzystwa Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury wyjaśniał, w jaki sposób powinniśmy odkłamywać historię.

- Budowanie świadomości historycznej powinno zaczynać się już w szkołach, przedszkolu. Myślę, że powinniśmy od małego uczyć dzieci tego, kim są, że jesteśmy Polakami, Narodem, czymś więcej niż jedna osobowość - tłumaczył Sławomir Wojdat.

- W naszym działaniu chcemy przedstawić odkłamaną, zapomnianą, nieznaną historię szczególnie warszawskiej Pragi - dodawał.

- Jak co roku chcemy uświetnić te obchody w taki sposób, żeby nie były "suche". Już od trzech lat organizujemy przejście szlakiem miejsc kaźni Żołnierzy Wyklętych. Na terenie warszawskiej Pragi jest naprawdę bardzo dużo tych miejsc - podkreślał.

- Narracja, że Żołnierze Wyklęci byli bandytami jest typowo komunistyczna. To mówią ludzie, którzy brali udział w ich mordowaniu, lub ich potomkowie, znajomi. Cała grupa ludzi, którzy próbują nam wmówić, że to nie byli bohaterowie - podsumował.

źródło: Karolina Zaremba, Salve TV - Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao