Jasna Góra: dzieci ubierały choinki

Na Jasnej Górze ubieranie przez dzieci świątecznych drzewek stało się już zwyczajem. W XI Konkursie na Wieczernikową Choinkę udział bierze 26 szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych oraz 14 przedszkoli.

Wczoraj odbyło się wielkie ubieranie, podarowanych przez Lasy Państwowe, świerków, które teraz będą cieszyć przybywających do Sanktuarium pielgrzymów.

Papier, słoma, włóczka, guziki czy kubki jednorazowego użytku – te niepozorne materiały w rękach małych artystów stały się unikatowymi i zachwycającymi świątecznymi ozdobami.

Przede wszystkim wykorzystaliśmy to, co mieliśmy pod ręką. To włóczka, guziki, tektura. Sprawiło mi to wielką frajdę, było przy tym bardzo dużo uśmiechu, cieszymy się, że nasze bombki trafią na Jasną Górę, to radość.”.

Także dzięki wam Jasna Góra stała się polskim Betlejem, które z Maryją czeka na narodziny Chrystusa” – mówił do dzieci o. Marian Waligóra, przeor klasztoru i dodawał: „To jest piękna polska tradycja. Dziś czasami odchodzi się od ubierania choinek, albo ubiera się je już ponad miesiąc przed świętami. W ten sposób jakby zatraca się poczucie wyjątkowości i świętości, stąd ten akord już na progu świąt Bożego Narodzenia”.

Konkursowe jury to jak zwykle jasnogórscy pielgrzymi. Głosowanie potrwa od 25 do 30 grudnia, a wielki finał odbędzie się 8 stycznia. Organizatorami konkursu są: klasztor, Radio Jasna Góra i Civitas Christiana w Częstochowie.

Źródło: www.vaticannews.va

 
« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama