Już dzisiaj ruszają największe rekolekcje liturgiczne Mysterium fascinans 2018

„Modlić się liturgią. Mistagogia Eucharystii i Liturgii godzin” – to temat jedenastych rekolekcji Mysterium fascinans, które odbywają się w weekend 7-9 września 2018, w tym roku wyjątkowo w Klasztorze oo. Dominikanów. Bierze w nich udział ponad 200 osób z całej Polski.

– „Po ubiegłorocznej, jubileuszowej edycji rekolekcji, możemy już stwierdzić, że wiemy, co jest ważne i doceniane przez naszych uczestników, co stanowi o tożsamości tych unikatowych rekolekcji liturgicznych i co jest warte zachowania” – mówi Michał Wsiołkowski, koordynator rekolekcji. – „Jednocześnie każdy, kto był już na Mysterium fascinans wie, że każda edycja przynosi nowości i niespodzianki – nie brakuje nam determinacji w udoskonalaniu propozycji, poszukiwaniu jak najlepszych tematów oraz zapraszaniu prelegentów” – dodaje.

Rekolekcje Mysterium fascinans rokrocznie gromadzą około 200 osób, które chcą pogłębić rozumienie i przeżywanie liturgii. Podczas każdej z dotychczasowych edycji na rekolekcjach gościli wybitni teologowie i liturgiści – wśród nich ks. prof. Cesare Giraudo, ks. dr Jose Antonio Goñi z Pampeluny, ks. prof. Felix Maria Arocena Solano i ks. prof. Pierangelo Muroni. Zaproszenia przyjmowali także m.in. ks. prof. Czesław Krakowiak, ks. prof. Bogusław Migut, ks. dr Maciej Zachara MIC, o. dr Mateusz Przanowski OP, dr Tomasz Dekert i wielu innych znakomitych mówców.

Uczestnicy jedenastej edycji będą mogli wysłuchać nauk rekolekcyjnych ks. Piotra Roszaka z Torunia. Wśród tegorocznych prelegentów znajdą się znani polscy liturgiści: ks. Stanisław Mieszczak, sercanin z Krakowa; ks. Tomasz Bać z Rzeszowa; o. Dominik Jurczak OP, wykładowca na rzymskim Anselmianum; Tomasz Grabowski OP z Poznania, Piotr Oleś OP, historyk sztuki z Krakowa oraz ks. Krzysztof Porosło, doktorant dogmatyki w Pampelunie.

Mysterium fascinans 2018

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao