Już we wrześniu kolejne warsztaty programu Młodzi Na Progu

Trwają zapisy na tegoroczne warsztaty formacyjne Młodych Na Progu. To program służący ewangelizacji kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Ogromną radością jest dla nas każda parafia, która podejmuje decyzję o rozpoczęciu prowadzenia programu Młodzi Na Progu, decydując się jednocześnie na tworzenie środowiska wiary dla młodych. Jesteśmy świadkami tego, co Bóg robi wśród młodych, potwierdzając nasze powołanie i misję, jaką jest ewangelizacja kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Poruszeni przełomem wśród młodych ludzi rozpoczęliśmy przygotowania do tegorocznych warsztatów, w czasie których pragniemy dzielić się doświadczeniem, umiejętnościami oraz trudnościami napotykanymi na wspólnej drodze ewangelizacji.

Warsztaty składać się będą z dwóch bloków, podczas których każdy z uczestników będzie mógł wybrać jeden, zgodnie ze swoim doświadczeniem pracy w programie. Podjęliśmy decyzję o specjalnym warsztacie dla księży, niezależnie od liczby lat w Młodych Na Progu - celem spotkania będzie dzielenie dotyczące roli księdza, dlatego też serdecznie zapraszamy na nie wszystkich księży - zarówno pracujących w programie od kilku lat, jak i dopiero rozpoczynających.

Szczegółowe informacje oraz program warsztatów znajdują się na stronie: mlodzinaprogu.pl

Warsztaty odbędą się w sobotę, 29.09.2018 w Centrum Edukacyjnym Jana Pawła II w Gliwicach, w godzinach od 9.00 do 17.30.  

Zapisy będą otwarte do 15.09 (istnieje możliwość zgłoszenia się później, do 22.09, jednak w przypadku tych zgłoszeń nie będziemy w stanie zapewnić kompletu materiałów warsztatowych).

Zapisy dostępne są na stronie internetowej: mlodzinaprogu.pl/terminarz

***

Program „Młodzi na progu” powstał we wspólnocie Szkoły Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego w Gliwicach. Autorami programu są ks. Artur Sepioło i Janusz Kasperczyk. Przeznaczony jest głównie do pracy w parafii z młodzieżą gimnazjalną przygotowującą się do bierzmowania. Jego celem jest stworzenie środowiska wiary dla młodych oraz podprowadzenie ich do świadomej decyzji wiary.

Źródło: mlodzinaprogu.pl, snegliwice.org

Facebook / Młodzi na Progu

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao