Kokotek: Festiwal Życia na półmetku

Trwający od poniedziałku Festiwal Życia w Młodzieżowym Ośrodku Niniwy w Kokotku k. Lublińca, organizowany przez 5 diecezji z terenu województwa śląskiego, osiągnął swój półmetek.

Mszę św. pod wielkim namiotem sprawował bp Piotr Greger, który zachęcił młodych, by nie żyli fragmentarycznie i kierowali się ewangelicznym radykalizmem.

Duchowny mówił o sakramencie bierzmowania. Zauważył, że znak czyniony za pomocą świętego oleju na czole młodej osoby przenika przez skórę do środka. Wyjaśnił, że w ten sposób znamię zostaje niejako wtarte do wewnątrz. „Od momentu przyjęcia sakramentu bierzmowania nie ma już w życiu fragmentaryzmu, jest pójście na całość” – podkreślił biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej.

Festiwal Życia to tygodniowe, plenerowe wydarzenie dla młodzieży. W bogatym programie znajdują się codzienne konferencje z udziałem interesujących gości, praca w grupach, warsztaty, koncerty i animacje, a także program duchowy z modlitwami i Mszą św.

Podczas środowej konferencji młodzi uczestnicy wysłuchali świadectwa Roberta „Litzy” Friedricha, lidera Luxtorpedy, który przyznał, że przyjmując sakrament bierzmowania w wieku lat 20, bał się jego konsekwencji, gdyż widział na przykładzie Biblii, jaką rewolucję może on dokonać w życiu człowieka.

Muzyk zachęcił młodych, by wzrastali we wspólnocie, żeby mieli stały dostęp do słowa Bożego. „Kiedy ty masz miesiące kryzysu, a obok siebie widzisz brata, który coś przeżywa i zmienia swoje życie, to łatwiej jest odważyć się również na krok w górę” – wytłumaczył artysta i przyznał, że każdy dzień zaczyna od odmówienia z żoną brewiarza.

Gośćmi specjalnymi na panelu dyskusyjnym byli rodzice prezydenta RP, Jan i Janina Duda. Mówili m.in. o codziennej modlitwie na różańcu za tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób złorzeczą ich synowi.

Z 700 młodych obecnych na Festiwalu Życia, 220 śmiałków wzięło udział w specjalnym biegu survivalowym.

Kolejny dzień festiwalowy zakończyła projekcja filmu „Szare Anioły”, opowiadającego o ojcach franciszkanach, którzy pracują w najtrudniejszych miejscach na świecie.

Festiwalowi Życia co roku towarzyszy inny temat. Tym razem przyświeca mu hasło „Wstań”, nawiązujące do Księgi Jozuego.

Wydarzenie zorganizowali misjonarze oblaci MN, archidiecezja katowicka, archidiecezja częstochowska, diecezja gliwicka, diecezja bielsko-żywiecka i diecezja sosnowiecka. Patronatem honorowym imprezę objęli także wojewoda śląski i marszałek województwa śląskiego. Festiwal wspierają media i darczyńcy.

rk / Kokotek

festiwalzycia.pl

Facebook / Festiwal Życia

« 1 »

reklama

reklama

reklama