Kościelny Inspektor Ochrony Danych z wykładem u sióstr sekretarek zgromadzeń zakonnych

W piątek 14 grudnia 2018 r. Kościelny Inspektor Ochrony danych wygłosił wykład szkoleniowy dla sióstr pełniących funkcje sekretarek w żeńskich zgromadzeniach zakonnych.

W swoim wystąpieniu ks. Piotr Kroczek wskazał na przedmiotowe zakresy stosowania nowych przepisów kościelnych, w szczególności Dekretu ogólnego KEP o ochronie osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych oraz przepisów świeckich, w tym i RODO. 

Podczas prelekcji przybliżone zostały także sprawy praktyczne uwzględniające prawo własne żeńskich zgromadzeń zakonnych oraz specyfikę funkcji i zadań sióstr sekretarek. Prelegent wskazał między innymi na przestrzenie pracy sekretariatów podmiotów kościelnych, w których dochodzi do przetwarzania danych osobowych, w tym na: kontakt powołaniowy, działalność wolontariuszy placówek zakonnych, czy kontakt z ofiarodawcami.

Wykład był też okazją do zadawania pytań i dał możliwość skonsultowania przyjętych i stosowanych już rozwiązań dotyczących nowych regulacji z zakresu danych osobowych.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama