reklama

Kraków: Duchowa rewolucja, czyli Savionalia młodzieży salezjańskiej

W tym roku impreza ma wyjątkowy charakter, bo równolegle pod Wawelem odbywają się XXIX Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej.

Pod hasłem „Duchowa rewolucja” w Krakowie rozpoczynają się 1 maja Savionalia – święto młodzieży salezjańskiej Inspektorii Krakowskiej.

Święto Młodzieży Inspektorii Krakowskiej jest okazją dla wszystkich młodych z salezjańskich placówek do spotkania w Krakowie i świętowania w duchu św. Jana Bosko oraz św. Dominika Savio, patrona wydarzenia. Tegoroczne Savionalia odbędą się w dniach 1-3 maja. To czas wyjątkowy ze względu na połączenie z innym wielkim wydarzeniem: równolegle w Krakowie odbywają się XXIX Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej.

Hasłem tegorocznych Savionaliów jest „Duchowa rewolucja”, akcentująca radykalną przemianę życia, która jest możliwa wyłącznie dzięki działaniu i łasce Ducha Świętego. Jest to odniesienie do dwuletniego programu duszpasterskiego pt.: „Duch, który umacnia miłość” oraz przewodniego hasła tego programu na 2018 rok: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Młodym będzie towarzyszyć refleksja na temat roli Ducha Świętego w ich życiu. Uczestnicy spotkania są zaproszeni, by odkrywać Jego Osobę oraz bogactwo Jego darów i charyzmatów. Bierzmowani będą mogli wyrazić swoją wdzięczność za pełnię darów otrzymaną w sakramencie dojrzałości chrześcijańskiej, a pozostali - podziękować za łaski Ducha Świętego otrzymane od momentu swojego chrztu.

„Duchowa rewolucja” w zamierzeniu organizatorów ma polegać na otwarciu się na działanie Ducha Świętego. „Doświadczenie miłości, obecności Boga, napełnienie Duchem Świętym stanie się fundamentem przemiany naszego życia i zachęci nas do wyjścia z orędziem Dobrej Nowiny na ulice Krakowa” – przekonują organizatorzy.

W roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości młodzi Polacy chcą pokazać swoim rówieśnikom z różnych stron świata, przebywającym w Krakowie na międzynarodowych igrzyskach salezjańskich, historię Polski i jej duchowe dziedzictwo.

W programie Savionaliów przewidziano koncerty, tańce, zabawę i refleksję, modlitwę i uwielbienie. Już pierwszego dnia młodzi będą modlić się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i wezmą udział w wieczorze uwielbienia z zespołem Fausystem. W środę będą ewangelizować na Rynku Głównym w Krakowie i świętować z uczestnikami XXIX Światowych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej, którzy będą kończyli swój pobyt w Krakowie. W programie tego wyjątkowego wieczoru przewidziano dekorację drużyn oraz koncerty zespołów Muode Koty i niemaGOtu. Ostatni dzień Savionaliów upłynie pod znakiem misji. W czasie Mszy św. zostaną rozesłani wolontariusze Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu”.

md / Kraków

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama