reklama

Kraków: filmowa akcja Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Krakowie w ciekawy sposób zachęca do codziennej aktywności. Na fanpage’u organizowanej przez stowarzyszenie co roku Spartakiady Zimowej trwa akcja „Zapętlony? Wyrwij się!”.

Każdego dnia młodzież umieszcza tam krótkie filmiki, z przedstawionymi „zapętlonymi” czynnościami, takimi jak korzystanie z telefonu, praca, nauka czy sprzątanie. Pod postami można oznaczyć znajomych, którzy od danej czynności powinni odetchnąć.

„Akcja ma zachęcić do wplatania aktywności fizycznej w codzienną rzeczywistość. Jest również promocją kolejnej, już ósmej edycji Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej” – tłumaczy Wojciech Krakowiak, koordynator kolejnych zawodów sportów zimowych organizowanych przez KSM.

Ostatni, rozszerzony filmik ukaże się na fanpage’u 18 stycznia. W tym samym dniu zostanie również ogłoszone hasło tegorocznej Spartakiady Zimowej oraz ruszy rejestracja na zawody sportowe.

Hasło ubiegłorocznej odsłony spartakiady brzmiało: „Nabierzcie ducha i sięgnijcie po 7 cudów nie z tego świata”. Jej uczestnicy mogli rywalizować w slalomie gigancie na nartach i snowboardzie, slalomie gigancie dla duchownych i sióstr zakonnych oraz zjeździe „na byle czym”. W wydarzeniu wzięło udział blisko 150 osób.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży gromadzi młodzież w wieku od 14 do 30 lat. Jego celem jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia. KSM zostało reaktywowane w 1990 r. W Polsce ruch wywodzi się z istniejących przed II wojną światową Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Męskiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Żeńskiej.

luk / Kraków

facebook.com/SpartakiadaZimowa

facebook.com/KSM Archidiecezji Krakowskiej

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama