reklama

Kraków: katolicki HackaTheon w klasztorze dominikanów

W murach krakowskiego klasztoru ojców dominikanów odbędzie się HackaTheon. To 30-godzinne spotkanie informatyków, elektroników i grafików, którzy będą tworzyć m.in. aplikacje, urządzenia i grafiki. Projekty, które powstaną związane będą z wiarą i Kościołem.

 Jak podkreślają organizatorzy, członkowie Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka”, idea wydarzenia zrodziła się z refleksji nad ich talentami. Jako studenci informatyki i elektroniki oraz osoby mocno zaangażowane we wspólnotę zastanawiali się, jak rozwijają swoje umiejętności i czy przynoszą one innym korzyść, opartą na głębszych wartościach.

- Wszystkie tworzone podczas wydarzenia projekty będą dotyczyć wiary. W ten sposób chcemy, korzystając z naszych talentów, zrobić coś, co przyczyni się dla dobra Kościoła – powiedział KAI Michał Grzegorzek, jeden z organizatorów wydarzenia.

W spotkaniu udział weźmie około 30 osób. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 9.30 w pomieszczeniach „Beczki” na terenie klasztoru dominikanów przy ul. Stolarskiej i potrwa do 22 kwietnia. W tym dniu o godz. 19 odbędzie się prezentacja projektów i wręczenie nagród. Wydarzenie zakończy Msza św. o godz. 20.20.

Katolicki HackaTheon odbędzie się po raz trzeci. Wśród pomysłów, które zrealizowali uczestnicy podczas wcześniejszych edycji był m. in. śpiewnik reagujący na mrugnięcie okiem, portal informacyjny umożliwiający pomoc prześladowanym chrześcijanom na całym świecie oraz aplikacje dedykowane dla konkretnych wspólnot i wydarzeń.

Studenci z „Beczki” zapraszają wszystkich informatyków, elektroników i grafików do udziału w HackaTheonie. Formularz zapisów i szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.hackatheon.pl i na profilu na Facebooku.

led, / Kraków

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama