Kraków: trwa V Festiwal Życia

Prawie sto osób bierze udział w odbywającym się w Krakowie V Festiwalu Życia. Seria prelekcji i warsztatów zarówno dla par, jak i osób samotnych jest wspólnym świętowaniem Dnia Świętości Życia.

- Festiwal jest dla wszystkich, którzy chcą się przygotować do budowania pięknej relacji z drugą osobą. Są tu zarówno małżeństwa, pary narzeczonych, ale i ci którzy jeszcze nie znaleźli drugiej połówki, ale marzą o poznaniu prawdziwej miłości – mówi Bartłomiej Miga, jeden z organizatorów wydarzenia.

Festiwal skierowany jest przede wszystkim do osób dorosłych między 18. a 40. rokiem życia, które chcą doskonalić się w budowaniu dobrych i trwałych relacji, a także pogłębiać zrozumienie własnej kobiecości lub męskości. Podczas trwania festiwalu zarejestrowani uczestnicy mogą brać udział w ogólnych prelekcjach, jak i warsztatach prowadzonych oddzielnie dla kobiet i mężczyzn lub par i singli.

Spotkanie otworzyła konferencja „O wielkiej miłości, która sprawdza się w codzienności” prowadzona przez Katarzynę i Mariusza Marcinkowskich. - Chcemy sięgnąć do tego, co jest oczywiste i proste, a co wydaje się podstawą budowania relacji. Wszystko chcemy potwierdzić swoim doświadczeniem jako małżeństwa, ale i prowadzących kursy przedmałżeńskie – mówi Katarzyna Marcinkowska, filozof i doradca psychologiczny, autorka projektu „Serce Kobiety”.

Mariusz Marcinkowski podczas warsztatów dla mężczyzn „Kochać odważnie” wraz z uczestnikami będzie próbował odpowiedzieć na pytanie, co znaczy być odważnym. - Każdy mężczyzna chciałby się utożsamiać z kimś odważnym, ale w praktyce nie jest to tak oczywiste. W kwestiach chronienie wiary czy walki o małżeństwo to wychodzi rożnie. Dlatego wraz z postaciami biblijnymi i słowami „W miłości nie ma lęku, lecz doskonała miłość usuwa lęk” (1J 4, 18a) rozmawiamy o lękach w życiu mężczyzn i jak sobie z nimi radzić – relacjonuje prelegent.

Niektórzy z obecnych w wydarzeniu biorą udział po raz kolejny. - Jestem na festiwalu już trzeci raz, bo tu uczę się pięknie doświadczać relacji z innymi ludźmi. Prelegenci co roku dzielą się swoim doświadczeniem wnosząc dużo świeżości w postrzeganie przeze mnie wielu tematów – mówi Natalia Nóżka.

Festiwal organizowany jest już po raz piąty przez osoby związane z duszpasterstwem przy parafii Najświętszej Maryi Panny z Lourdes w Krakowie prowadzonej przez Zgromadzenie Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo. Pomysł Festiwalu Życia zrodził się kilka lat temu wśród studentów należących do Duszpasterstwa Akademickiego „Na Miasteczku".

eko / Kraków

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao