Licheńskie Spotkania Trzeźwościowe

W Licheniu Starym rozpoczęły się 26. Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe. Tysiące osób z Polski i zagranicy przybyły do Lichenia, aby u stóp Matki Bożej Licheńskiej prosić o siłę w walce z chorobą uzależnieniową.

Pierwszym punktem dzisiejszego dnia była droga krzyżowa o godz. 10.00. Uzależnieni oraz ich bliscy podążali za krzyżem alejkami znajdującymi się w sąsiedztwie dzwonnicy z trzema dzwonami. Po rozważaniach prowadzonych przez ks. Stanisława Kowalskiego, uczestnicy modlitwy mogli podzielić się swoimi problemami i przemyśleniami.  

Tuż po zakończeniu drogi krzyżowej nastąpiło oficjalne otwarcie 26. Ogólnopolskich Spotkań Trzeźwościowych, którego na ołtarzu koronacyjnym w starej części Sanktuarium dokonał ks. Wiktor Gumienny MIC, kustosz licheńskiego Sanktuarium. Witając przybyłych, kapłan nawiązał do hasła tegorocznego „Mityngu pod gwiazdami” mówiąc, że osobiście doświadczył tego, że „Bóg bezsilnym daje moc”. Wyraził także pragnienie, aby nikt nie wyjechał dziś z Lichenia nie doświadczywszy Bożej mocy.

W tym roku nagrodę „Pelikan”, przyznawaną osobom zasłużonym dla ruchu AA, otrzymała pani Mika Dunin, polska pisarka i dziennikarka, autorka bestselerowych książek „Alkoholiczka” i „Antyporadnik”.

Przez cały dzień na ternie Sanktuarium trwają spotkania indywidualne z psychologami, terapeutami uzależnień, wolontariuszami oraz doradcami rodzinnymi. Z kolei na parkingu północnym za bazyliką można nabyć fachową literaturę.

Z kolei o godz. 19.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej.

Robert Adamczyk, Biuro Prasowe Sanktuarium w Licheniu Starym

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama