#Marzenie Karoliny

W niedzielę rano z sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie wyszła piesza pielgrzymka młodzieży. Pielgrzymi niosą relikwie Błogosławionej. Do celu pielgrzymki - Sanktuarium Pasyjno - Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej dotrą dzisiaj.

Rozśpiewana grupa młodzieży wraz z bernardynami przemierza trasę liczącą 100 kilometrów. Zaraz po porannej Eucharystii, sprawowanej w Zabawie i przekazaniu relikwii bł. Karoliny Kózkówny przez kustosza sanktuarium, ponad trzydziestoosobowa pielgrzymka ruszyła w stronę Kalwarii.

- Idziemy szlakiem świętych. Nasza trasa prowadzi przez miejsca z nimi związane, np. przechodziliśmy przez Szczepanów, gdzie urodził się św. Stanisław, związaną ze św. Kingą Bochnię, Niegowić - pierwszą parafię ks. Wojtyły, właśnie idziemy do Sieprawia, a więc do bł. Anieli Salawy. Święty za świętym. Na pewno Karolina nas tak prowadzi. Sami byśmy tego nie wymyślili - mówi br. Celestyn, jeden z bernardynów towarzyszący młodzieży.

 - Otrzymujemy bardzo dużo życzliwości od ludzi. Po drodze pytają nas skąd idziemy i dokąd. Właściwie odczuwamy cały czas, że to Pan Bóg się o nas troszczy. Realizujemy marzenie Karoliny, a ona nasze.

 - Każdy przeżywa zmęczenie, ale jest zadowolony i jestem zdumiony, że nadal mamy tyle sił. Jest pięknie - dodaje o. Alojzy - duszpasterz pielgrzymki.

 Razem z zakonnikami pątnikom towarzyszą też Siostry Serafitki.

-Na tej pielgrzymce chciałyśmy się spotkać z Jezusem i bł. Karoliną. Idziemy z młodzieżą, bo mamy przeświadczenie, że życie dla Chrystusa ma sens i chcemy to pokazywać także przez pielgrzymowanie - mówi s. Leonia.

Obecność młodej męczennicy w Polskiej Jerozolimie nie jest przypadkowa. Karolina prowadzi do Maryi. Nie chciała przybyć być dla siebie i nie gromadzi wokół siebie, Ona przyprowadza do najlepszej Matki. Karolina stoczyła swoją kalwarię w lesie, gdzie poniosła męczeństwo. Teraz, na Kalwarii uczy zwyciężania.

***

Inicjatywa #marzenieKaroliny jest organizowana przez Duszpasterstwo Młodzieżowo-Powołaniowe Zakonu Braci Mniejszych prowincji bernardynów oraz Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej. Na to wydarzenie składa się pielgrzymka z Zabawy (z relikwiami bł. Karoliny - uroczyste wprowadzenie relikwii Męczennicy zaplanowano na godzinę 18.40.) do Kalwarii Zebrzydowskiej (11-15 sierpnia) i Kalwaryjskie Dni Młodych (16-19 sierpnia). Terminy wydarzeń zbiegają się z datą odpustu Wniebowzięcia NMP. Nieprzypadkowo!

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama