Noc konfesjonałów 9.0

W tym roku już po raz 9. odbędzie się akcja Noc Konfesjonałów. Polega ona na zorganizowaniu w okresie Triduum Paschalnego nocnej spowiedzi co najmniej do północy.

Wkroczyliśmy w okres Wielkiego Postu, a tym samym w czas przegotowań do świąt Wielkiej Nocy. Współcześnie zaobserwować można w społeczeństwie znaczące zmiany priorytetów i zachowań, kiedy pośpiech i sprawy bieżące powodują odsunięcie rzeczywistości duchowej na dalszy plan. Nie można popierać takich postaw, jednak mając wiedzę jak funkcjonuje dzisiejszy świat, lepiej jest szukać drogi dotarcia do potrzebujących niż walczyć z tym co nieuniknione. 

Mając to na uwadze już po raz 9. zapraszamy do wzięcia udziału w duszpasterskiej akcji Noc Konfesjonałów, która została zapoczątkowana 2 kwietnia 2010 roku. Dzięki dobrowolnemu zaangażowaniu kilkuset Księży wydarzenie to przynosi owoce duchowe osobom żyjącym na peryferiach wiary, u których tli się jeszcze tęsknota za Bogiem.

W ostatnim roku akcja była realizowana w ponad dwustu parafiach w całej Polsce. Polega ona na zorganizowaniu w okresie Triduum Paschalnego nocnej spowiedzi co najmniej do północy oraz zgłoszeniu tego faktu poprzez załączony formularz drukowany lub w serwisie www.nockonfesjonalow.pl.

Serwis internetowy w okresie trwania akcji cieszy się dużą popularnością, gdyż odwiedza go blisko 60 tysięcy użytkowników, którzy w łatwy i szybki sposób mogą przeglądać najbliższe kościoły, w których mogą się wyspowiadać. Ponadto na stronie internetowej dostępne są do pobrania materiały pomagające w dobrym przygotowaniu się do sakramentu, w tym rachunek sumienia w formie aplikacji na smartfony oraz w formie audiobooka.

Z całego serca pragnę zaprosić do włączenia się w akcję Nocy Konfesjonałów oraz do rozpropagowania tej inicjatywy. 

Poza wymiarem pastoralnym akcja Noc Konfesjonałów polega również na promowaniu w przestrzeni publicznej duchowego wymiaru świąt Wielkiej Nocy.

Źródło: ks.dr Grzegorz Adamski, nockonfesjonalow.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao