Noc konfesjonałów: Zapisy trwają!

Już ponad 100 kościołów w całej Polsce zgłosiło się do tegorocznej dziewiątej edycji Nocy konfesjonałów. Kapłanom, którzy będą w tym czasie posługiwać w konfesjonale, błogosławi sam papież Franciszek.

Wszystko zaczęło się 8 lat temu w Szczecinie, a dziś jest już kontynuowane w całej Polsce.

- Podobne akcje były w Stanach Zjednoczonych, natomiast nie spodziewaliśmy się, że takie zainteresowanie będzie w Polsce - mówi ks. Grzegorz Adamski, z parafii pw. św. Rodziny w Szczecinie, który jest koordynatorem akcji w całej Polsce. - Początkowo to miała być jednorazowa akcja dla uczczenia 5. rocznicy śmierci Jana Pawła II i wtedy też rozpoczynała się o 21.37 jako symboliczny wymiar. Natomiast po doświadczeniu pierwszego razu zdecydowaliśmy się poszerzyć to na kościoły diecezji, a później akcja swoim zasięgiem dotarła do wszystkich regionów Polski.

Ojciec Święty przez swojego jałmużnika abp. Konrada Krajewskiego prosił też przypomnieć księżom, że w wielu aktywnościach można księdza zastąpić, ale nigdy nie można zastąpić go podczas posługi w konfesjonale - powiedział ks. Adamski.

Warunkiem uczestnictwa w Nocy konfesjonałów jest zorganizowanie spowiedzi w Wielkim Tygodniu trwającej przynajmniej do północy oraz zgłoszenie tego na portalu nockonfesjonalow.pl.

pk / Szczecin

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao