O prawie i wartościach w Europie w ramach Kongresu Ruchu „Europa Christi”

Prawo a wartości w Europie to tytuł sesji, która miała miejsce na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie w ramach II Międzynarodowego Kongresu „Europa Christi”.

W spotkaniu wziął udział m.in. bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, który przewodniczył jednemu z paneli konferencji.

W spotkaniu w Lublinie wziął udział m.in. abp Tomasz Peta, Arcybiskup Archidiecezji w Astanie w Kazachstanie, który mówił o „Roli kultu maryjnego w reewangelizacji” oraz bp Antoni Dziemianko z Białorusi i bp Ryszard Karpiński Biskup Pomocniczy Senior Archidiecezji Lubelskiej.

II Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi” trwa od 15 do 22 października w Warszawie, Rzeszowie, Lublinie, Łodzi, Częstochowie i Krakowie. Myślą przewodnią tegorocznego spotkania jest wizja Europy w ujęciu św. Jana Pawła II.

Kongres wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Europa Christi” to nazwa Ruchu, który podejmuje problemy zagrożeń dla Europy, jej tożsamości i kultury, który była kształtowana przez ponad dwa tysiące lat przez wiarę chrześcijańską.

>>Program Kongresu


Źródło: BP KEP/episkopat.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao