Obchody XI Metropolitalnego Święta Rodziny w Gliwicach

Dziś 20 maja, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, trwa na Górnym Śląsku Metropolitalne Święto Rodziny. W ramach obchodów w kościele katedralnym w Gliwicach odprawiona została Eucharystia o 12.30 pod przewodnictwem bp. Jana Kopca.

Metropolitalne Święto Rodziny obchodzone jest w tym roku pod hasłem, które nawiązuje do adhortacji papieża Franciszka "Amoris laetitia". Brzmi ono: "Rodzina - radość miłości". Świętowanie rozpoczęło się wczoraj wieczorem koncertem w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Dziś o 12.00 została odprawiona Eucharystia w intencji rodzin w katowickiej katedrze Chrystusa Króla. Natomiast w gliwickim kościele katedralnym Msza św. rozpoczęła się o 12.30. Przewodniczył jej bp Jan Kopiec.

- Stajemy, moi drodzy, u końca wielkanocnej radości z Duchem Świętym, który dopełnia tego dzieła i pomaga nam, zwłaszcza sprawując wielkie tajemnice wiary, które Ojciec stworzył, Syn ustanowił i Duch Święty pozwala korzystać od Eucharystii rozpoczynając przez wszystkie dary łaski jakie przychodzą do nas w sakramentach świętych - mówił podczas homilii na Eucharystii bp Jan Kopiec.

Biskup gliwicki podkreślał, że rodzina jest wartością nie do zastąpienia. Trzeba wychowywać kolejne pokolenia, które będą przekazywać, to co najpiękniejsze i najbardziej wartościowe. Metropolitalne Święto Rodziny przypomina o tych wartościach, którymi powinno się żyć w codzienności.

- Rodzina to bardzo konkretne dzieło wychowywania i tworzenia człowieka dojrzałego - podkreślił pod koniec homilii bp. Kopiec. Dodał, aby być odpowiedzialnym za kształt rodziny i życzył, aby nie ustawać w oczyszczaniu naszego szacunku dla rodziny.

« 1 »

reklama

reklama

reklama