Oświęcim: powstało Modlitewne Pogotowie Bożego Miłosierdzia

Modlitewne Pogotowie Bożego Miłosierdzia – pod taką nazwą powstała w Oświęcimiu grupa, która modli się za konających słowami koronki do Bożego Miłosierdzia.

Każdy może dołączyć do akcji, wysyłając odpowiedniego esemesa z deklaracją modlitwy słowami koronki do Bożego Miłosierdzia. Ekipa pogotowia złożona jest z osób świeckich i konsekrowanych.

Według zapowiedzi inicjatorów, przedsięwzięcie ma szansę objąć swym zasięgiem obszar całej Polski poprzez stworzenie przy każdym hospicjum i każdym szpitalu Modlitewnego Pogotowia Bożego Miłosierdzia z udziałem kapelanów szpitalnych i hospicyjnych oraz osób świeckich. Jak wyjaśniają, inspiracją do tego typu działań jest przesłanie Jezusa opisane przez św. s. Faustynę w „Dzienniczku”.

Członkowie oświęcimskiej grupy pozostają w kontakcie z kapelanem Szpitala Powiatowego im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu, ks. Jackiem Orszulikiem, który informuje ich o konkretnej osobie konającej poprzez wysłanie esemesa z podaniem jej imienia. „Otrzymujemy zgłoszenia również od rodzin osób konających oraz od pracowników służby zdrowia” – zapewnił Grzegorz Kapturkiewicz, dyspozytor pogotowia modlitewnego. Zgłoszenie gotowości wzięcia udziału w grupie modlitewnej następuje poprzez wysłanie esemesa z podaniem swojego imienia z dopiskiem POGOTOWIE na specjalny numer dyspozytora. W Oświęcimiu jest to numer 664 680 408.

Grupa spotyka się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w kaplicy szpitalnej na Mszy św. w intencji wszystkich osób, za które modlono się w miesiącu poprzednim.

Informacje na temat tego, jak założyć i prowadzić Modlitewne Pogotowie Bożego Miłosierdzia w swoim regionie można znaleźć na stronie oświęcimskiej wspólnoty: mpbm.cba.pl

rk / Oświęcim

« 1 »

reklama

reklama

reklama