Oświęcim: ruszyły czuwania młodzieży „Support dla Synodu”

Od spotkania w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu rozpoczęły się 3 października w diecezji bielsko-żywieckiej czuwania pod nazwą „Support dla Synodu”.

Młodzi ludzie, wśród których pojawili się kandydaci do bierzmowania, modlili się, by obrady Synodu Biskupów w Rzymie nt. młodzieży przyniosły dobry efekt dla całego Kościoła. Ta specjalna sztafeta modlitewna potrwa na Podbeskidziu do 27 października.

Kilkaset osób, zebranych w oświęcimskiej świątyni uczestniczyło w modlitwie uwielbienia, adorowało Najświętszy Sakrament, odmówiło Różaniec i Apel Jasnogórski. Wydarzenie wsparł muzycznie zespół „Fausystem”.

Było to pierwsze z zaplanowanych 23 czuwań w diecezji. Każdego dnia podczas trwania synodalnych obrad w kolejnych dekanatach odbywać się będą spotkania. Mają on wspierać uczestników spotkania zastanawiających się, jak pomóc młodzieży w rozeznaniu powołania.

Diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Piotr Hoffmann zapewnił, że każdego dnia w wybranej parafii, odbywać się będą podobne, wieczorne czuwania dla młodych. Wytłumaczył, że chodzi o to, by obrady ojców synodalnych w Rzymie przyniosły bardzo pozytywny, dobry efekt dla całego Kościoła.

„Chodzi o dobry rezultat w kontekście pracy z młodzieżą, duszpasterstwa młodzieży i pomocy młodym ludziom w odnalezieniu drogi życiowej, towarzyszenia im w momencie, kiedy podejmują wybory dotyczące przyszłości. Ważne, by czuli oni oparcie nie tylko w swoich rodzicach, ale i w rówieśnikach oraz we wspólnocie Kościoła” – podkreślił duszpasterz. Zaznaczył, że na czuwania zaproszeni są szczególnie tegoroczni kandydaci do bierzmowania.

Tematem rozpoczętego 3 października XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów jest „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Polskę podczas obrad reprezentuje pięć osób, w tym czterech biskupów.

rk / Oświęcim

« 1 »

reklama

reklama

reklama