Plakat XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000

W dniu 8 lutego, w którym o. Jan Góra obchodziłby 70. urodziny, Wspólnota LEDNICA 2000 przedstawiła plakat na tegoroczne, XXII już Spotkanie Młodych.

XXII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 pod hasłem „Jestem” odbędzie się już za niecałe 110 dni!

W tym roku spotkanie odbędzie się na Polach Lednickich 2 czerwca, a jego uczestnikom towarzyszyć będzie hasło JESTEM. Plakat został stworzony dla każdego z nas, każdy odnajdzie w nim swoje JESTEM. 

Wybór padł na ten konkretny plakat, ponieważ opowiada on historię każdego z nas poprzez znaki, które się na nim znajdują. Każdy z nas mógłby znaleźć bliskie sobie symbole lub dorysować swoje. W ten sposób My wszyscy tworzymy ten plakat.

o. Wojciech Prus OP


Dlaczego hasłem XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000 będzie słowo „Jestem”?

W 2017 roku opuszczaliśmy Pola Lednickie niesieni zawołaniem ,,Idź i kochaj”. W spotkaniach z innymi odkryliśmy jednak szybko jak niewystarczająca jest nasza miłość. Doświadczyliśmy kruchości własnych sił, często nie wiedzieliśmy jak kochać. Dlatego w 2018 roku na Lednicy poprowadzi nas słowo „Jestem”. To hasło tegorocznego Spotkania, a jednocześnie synteza ukochanego przez ojca Jana Górę i powtarzanego za świętym Janem Pawłem II zdania ,,Człowiek, będąc jedynym na ziemi stworzeniem, którego Bóg chciał dla niego samego, nie może odnaleźć się w pełni inaczej, jak tylko poprzez bezinteresowny dar z siebie samego”. Pragniemy wspólnie odkrywać jak cenni jesteśmy w oczach Bożych i dzięki temu stawać się bezinteresownym darem dla innych. Tegoroczne Spotkanie będzie więc podróżą w głąb siebie, poszukiwaniem swojego „Jestem”. Tylko ktoś zachwycony wielkością daru człowieczeństwa może ten zachwyt przekazywać innym. W ten sposób upodabnia się do Boga, który stworzył nas z bezinteresownej miłości.

Źródło: Dominika Chylewska, lednica2000.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama