reklama

"Polska Pomaga", czyli jak Polacy pomagają

W kolejne niedziele Adwentu Caritas Polska we współpracy z TVP będzie pokazywać historie ludzi, którzy znajdują się w trudnej sytuacji i prosić o przedświąteczną pomoc.

18-letnia Ania z zespołem Downa korzysta z rehabilitacji dzięki zaangażowaniu Caritas Przemyśl. W pomoc dla 15-miesięcznej Weroniki włączają się wolontariusze Caritas z Proboszczowic organizując świąteczny kiermasz. „Polska Pomaga” to wspólna kampania Caritas Polska i Telewizji Polskiej. W kolejne niedziele Adwentu będziemy pokazywać we współpracy z TVP historie ludzi, którzy znajdują się w trudnej sytuacji i prosić o przedświąteczną pomoc.

"Polska Pomaga" to wspólna kampania Caritas Polska i Telewizji Polskiej, która ma na celu pokazanie działań pomocowych realizowanych przez Caritas diecezjalne na terenie całej Polski. Na co dzień pomoc tę realizują setki placówek Caritas: hospicja, zakłady terapeutyczne, schroniska, szpitale, ośrodki i domy opieki, świetlice środowiskowe, jadłodajnie, noclegownie, ośrodki resocjalizacji, domy samotnej matki, grupy wolontariatu, grupy wsparcia, poradnie itp. "Polska Pomaga" to seria materiałów telewizyjnych emitowanych w kolejne niedziele Adwentu na antenach TVP ukazujących życie ludzi, które zmieniło się dzięki Caritas.

Zobacz reportaż "Polska Pomaga" z I Niedzieli Adwentu

Caritas wspomaga „ludzi poprzez ludzi”; przede wszystkim poprzez pracowników, wolontariuszy, którzy stanowią jej potencjał i siłę. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy Caritas działalność charytatywna jest żywa i owocna, towarzysząc ludziom w ich niedostatku i cierpieniu. 

To niezwykle ważne dla wszystkich Polaków, aby szczególnie przed Świętami Bożego Narodzenia otworzyć się na potrzeby drugiego człowieka i pomóc mu w jego trudnej sytuacji. Pierwsza edycja programu odbyła się w Adwencie A.D. 2016, wzbudzając refleksję nad bliźnimi i uwrażliwiając na ich potrzeby. Zachęcamy do obserwowania relacji, które będą się pojawiać w kolejne niedziele Adwentu na antenach TVP.

W pomoc w ramach akcji "Polska Pomaga" można włączyć się poprzez:

SMS charytatywny o treści POLSKAPOMAGA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) 

Wpłaty na konto:

CARITAS POLSKA

ul. Okopowa 55 01-043 Warszawa

77 1160 2202 0000 0000 3436 4384

Zebrane w trakcie trwania kampanii środki zostaną przeznaczone na wsparcie najbardziej potrzebujących w projektach Caritas Polska i projektach Caritas diecezjalnych.

Program w okresie przedświątecznym będzie skupiać się na potrzebie bliskości i braterstwa z drugim człowiekiem. W szerszym wymiarze łączy się on z naszą coroczną akcją „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, której głównym elementem jest Wigilijna Świeca Caritas. W tym roku odbywa się wyjątkowa, 25. edycja akcji. Zapalmy ogień nadziei dla wszystkich potrzebujących!


Źródło:  Caritas Polska, caritas.pl

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama