Ponad 20 tys. osób na XXX Jasnogórskich Spotkaniach AA

Pielgrzymka przeznaczona była nie tylko dla uzależnionych od alkoholu, ale dla wszystkich, którzy mają problem z życiem w trzeźwości. Modlitwie i refleksji towarzyszyły słowa: „Ty wyzwoliłeś nas Panie”.

Najważniejszą częścią pielgrzymki była Msza i mitingi.

“Ja nie mam pewności, że jak wyjdę stąd to nie pójdę na kielicha, wciąż uczę się tego życia w trzeźwości po 24 latach. – mówił jeden z uczestników spotkania. - 19 sierpnia o godz. 6-tej rano przestałam pić i od tego dnia liczę swoje minuty uczenia się życia w trzeźwości.”

Tak, jak przybywa uzależnień, tak przybywa też specjalnych spotkań. W tym roku odbyło się aż osiem mitingów. Nowością był ten dla anonimowych przemocowców. Ci, którzy podjęli walkę o trzeźwość przekonują, że naprawdę warto.

“Osobie, która pije, która tak naprawdę jest chora trzeba zabrać komfort picia i trzeba tego nauczyć się jak to zrobić – mówił jedna z uczestniczek. - Chciałam zaapelować do kobiet współuzależnionych, żeby się nie poddawały, że jeżeli się będą modlić, będą prosić o siły, to na swojej drodze spotkają ludzi, którzy pomogą im z tego wyjść.”

Wspólnota AA działa w ponad 150 krajach. Ocenia się, że tylko w mitingach grup AA spotyka się ponad 3 mln alkoholików. W Polsce takich grup wsparcia może być ponad 2 tys. Warunkiem uczestnictwa w nich jest chęć zaprzestania picia.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao