Powołani do niezwykłej Akcji

Akcja Katolicka ma w swojej nazwie dynamizm, działanie, czyn, ale to działanie musi wyrastać z duchowego korzenia. - mówiła Katarzyna Jasińska w programie Temat Dnia Salve TV.

Gościem Tematu Dnia była Katarzyna Jasińska, wiceprezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej DW-P, prezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej przy Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, która w rozmowie z Ewą Pietrzak wyjaśniała, czym zajmuje się Akcja Katolicka.

- Do Akcji Katolickiej może dołączyć osoba, która rozpozna swoje powołanie. Tak jak jest powołanie do zakonu, do kapłaństwa, do małżeństwa, do różnych stowarzyszeń, tak samo jest powołanie do Akcji Katolickiej, bo Akcja Katolicka jest urzędem świeckich Kościoła - mówiła Katarzyna Jasińska.

- Akcja Katolicka ma w swojej nazwie dynamizm, działanie, czyn, ale to działanie musi wyrastać z duchowego korzenia. Ważne są te duchowe korzenie, czyli modlitwa, formacja, ofiara i dopiero z tego wyrastający czyn. Bez takiego duchowego zaplecza, bez tej indywidualnej, wspólnotowej modlitwy, bez życia sakramentalnego Akcja Katolicka nie różniłaby się od organizacji, które działają dla społecznego pożytku - dodawała.

Jak podkreślała, jednym z zadań Akcji Katolickiej jest "podejmowanie inicjatyw zmierzających do promowania postaw patriotycznych".

- Akcja Katolicka powinna włączyć się w te zagadnienia, żeby możliwe było wspólne świętowanie wielu środowisk radosnego Święta Niepodległości, to teraz trzeba wykonać pracę duchową, przeorać świadomość, zmierzyć się ze stereotypami, ugruntować w świadomości czym jest patriotyzm i w jakich postawach się przejawia - mówiła.

29 stycznia o 19:00 w auli kurialnej przy ul. Floriańskiej 3, ks. prof. Jacek Grzybowski wygłosi wykład pt: "Ojczyzna, nacjonalizm, patriotyzm. Jak dziś mówić o miłości do Narodu".

Zapraszamy również na transmisję na żywo z tego wydarzenia.

Źródło: Karolina Zaremba, Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

« 1 »

reklama

reklama

reklama