Poznań: pielgrzymka chorych i niepełnosprawnych do św. o. Pio

Ponad 180 osób starszych, chorych i niepełnosprawnych wraz z ich opiekunami i wolontariuszami wyruszyło dziś z Poznania do San Giovanni Rotondo. W pięciodniowej pielgrzymce uczestniczy bp Zdzisław Fortuniak.

„W tym roku przypada 50. rocznica śmierci św. o. Pio, kapucyna, któremu szczególnie bliskie były osoby chore i cierpiące, założyciela jednego z najbardziej nowoczesnych szpitali we Włoszech – Domu Ulgi w Cierpieniu w San Giovanni Rotondo” – mówi ks. Marcin Janecki. Dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej podkreśla, że celem pielgrzymki jest odwiedzenie miejsca, gdzie żył i posługiwał święty stygmatyk, a przede wszystkim przeżycie wspólnych rekolekcji u jego grobu.

W lotniczej pielgrzymce uczestniczą chorzy i niepełnosprawni z różnych stron Polski, m.in. z Kalisza, Wrocławia i Krakowa. Opiekę nad nimi będą sprawować wolontariusze oraz klerycy i siostry zakonne.

„Pragniemy zaczerpnąć duchowych sił oraz prosić o pomoc w znoszeniu naszych krzyży. Przez wstawiennictwo tego wielkiego świętego chcemy polecić także intencje tych, którzy nie mogli z nami pojechać” – tłumaczy ks. dyrektor Janecki.

Zaznacza, że program pielgrzymki jest dostosowany do możliwości osób chorych i poruszających się na wózkach. „Wszystko zostało przygotowane tak, by zapewnić pełen komfort naszym pątnikom, wyczarterowaliśmy samolot z Ławicy, a na miejscu będziemy poruszać się przystosowanymi dla chorych autobusami” – podkreśla ks. dyrektor Janecki.

Oprócz San Giovanni Rotondo uczestnicy wydarzenia zwiedzą też Bari, gdzie w tutejszej bazylice przechowywane są relikwie św. Mikołaja, sanktuarium w Lanciano, znane z pierwszego Cudu Eucharystycznego w historii Kościoła z VIII wieku, Manoppello z sanktuarium Świętego Oblicza – płótna grobowego Pana Jezusa, oraz Monte San Angelo wraz z sanktuarium w miejscu objawień św. Michała Archanioła.

Pielgrzymi powrócą samolotem do Poznania 1 maja.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej zorganizowała pielgrzymkę wraz z biurem turystyczno-pielgrzymkowym Ad Astra.

msz / Poznań

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama