Prowadziłem samochód pod wpływem alkoholu - zginął człowiek

"W moich oczach byłem sprawiedliwy, miałem rodzinę, mieszkanie i kredyt. Pobłażałem sobie w jeżdżeniu samochodem pod wpływem alkoholu." Zapraszamy do obejrzenia kolejnego świadectwa w cyklu: Wyjdźcie na wolność!

W stanie upojenia, po urwanym filmie obudziłem się na szpitalnym łóżku - zapytałem pielęgniarki co ja tu robię - Jesteś z tego wypadku, jedna osoba nie żyje.  Tam na prawdę życie mi się zatrzymało, to był moment bez odwrotu. 

Poznałem nawróconego człowieka, po rozmowie on poklepał mnie po plecach i powiedział - Nie ma grzechu, za który by Chrystus nie umarł.  Nie miałem wyjścia, zaufałem Chrystusowi, poczułem się lepiej. 

Pomodliłem się za córkę chorą na astmę, i ona wyzdrowiała. Również żona zobaczyła, że Bóg działa we mnie i w naszym życiu. Ona też się nawróciła.

Zapadł wyrok, pięć lat pozbawienia wolności. Trafiłem do wiezienia, pierwsze chwile to strach, ale w celi zobaczyłem trzech chłopaków, młodych, zagubionych. W oczach mieli strach.  Powiedziałem im o Jezusie. Jak naprawił moje życie. Po przeniesieniu do kolejnego więzienia już nie skupiałem się na lęku, tylko na ludziach którzy są tam w środku. Bóg zawsze stawiał mi na drodze osobę, która czegoś potrzebowała. 

W pewnym momencie Duch Święty wydobywał się z mojej celi, zaczęli przychodzić ludzie i powstała mała wspólnota. Patrząc na innych nie skupiałem się na swojej biedzie.

Chrystus jest dla mnie Zbawicielem przede wszystkim, przyjacielem. Objawił się w tak trudnych okolicznościach mojego życia, wyciągnął mnie na powierzchnię, obdarzył moje życie obfitością.

Dziś mam rodzinę, która idzie za bogiem, mam firmę, marzenia które się spełniają. Dom, przyjaciół, wspólnotę. On jest moim ratownikiem. Wyratował moje życie.

***

Bohaterami cyklu filmów – świadectw pt.: „Wyjdźcie na Wolność” są byli lub obecnie osadzeni więźniowie. Opowiadają oni o swojej drodze od ciemności do Światła, od grzechu do wolności. 

Cały cykl zawiera osiem filmów, które publikowane są na kanale YouTube - Wyjdźcie na Wolność!

Projekt współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

***

Jako Szkoła Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego w Gliwicach postanowiliśmy wyjść także do tych, których życiowe wybory sprowadziły na drogę odosobnienia i smutku. Napełnieni słowami „byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie” Mt 26, 36b, pragniemy nieść im wytchnienie, ale także poprzez Ich świadectwo rozszerzać Chwałę Chrystusa, który przyszedł, aby nas wszystkich wyprowadzić „Ku wolności”.

W związku z powyższym powstał cykl filmów – świadectw, pt.: „Wyjdźcie na Wolność” Iz 49,9, których bohaterami są byli lub obecnie osadzeni więźniowie. Opowiadają oni o swojej drodze od ciemności do Światła, od grzechu do wolności.

Robert Mierzwiński/SNE Gliwice

« 1 »

reklama

reklama

reklama