Prymas Polski w życzeniach na Wielkanoc: dzielmy się nadzieją, służmy życiu

Do otwierania serc i umysłów na prawdę o nowym życiu w Chrystusie, dzielenia się nią z innymi służąc w miłości drugiemu człowiekowi zachęca Prymas Polski abp Wojciech Polak.

„Święta Zmartwychwstania Pańskiego pozwalają nam doświadczać nowości życia w Chrystusie. Oto wraz z Nim umieramy dla grzechu, aby żyć w wolności dzieci Bożych. Dar nowego życia w Chrystusie, dar, który otrzymujemy w sakramencie chrztu świętego, to dar wolności dzieci Bożych. Umarliśmy razem z Chrystusem i nasze życie jest z Nim pogrzebane w śmierci i wychodzimy w nową przestrzeń życia, życia wolnego od grzechu, niepewności i lęku. Wchodzimy w przestrzeń życia, którą otwiera przed nami Chrystus Zmartwychwstały” – mówi w życzeniach abp Wojciech Polak. 

Zachęca również, byśmy na to nowe życie w Chrystusie nie tylko otworzyli nasze serca i umysły, ale także dzielili się nim, służąc życiu i drugiemu człowiekowi. 

„W tajemnicy umierania z Chrystusem rodzi się nowe życie w nas i wokół nas. Pragnijmy w tym czasie nie tylko otworzyć nasze serca i umysły na tę prawdę o nowym życiu w Chrystusie, ale dzielić się nią z innymi przede wszystkim służąc życiu, będąc dla świata tymi, którzy noszą nowe życie w sobie, służą w miłości drugiemu człowiekowi. Wszystkim więc życzę, aby ten czas Świąt Wielkanocnych był czasem pełnym radości, pokoju, nadziei, spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym, doświadczenia nowości życia i dzielenia się tą nowością z wszystkimi” – życzy Prymas Polski.

Nagranie życzeń dostępne jest na stronie www.prymaspolski.pl. Na stronie tej, także na stronie www.archidiecezja.pl i kanale YouTube archidiecezji gnieźnieńskiej będzie można również obejrzeć transmisję Liturgii Wigilii Paschalnej, która sprawowana będzie pod przewodnictwem Prymasa Polski w katedrze gnieźnieńskiej w Wielką Sobotę o godzinie 20.00

W poranek Wielkanocny o godzinie 6.00 transmitowana będzie Msza św. rezurekcyjna sprawowana pod przewodnictwem Prymasa Polski. 

bgk / Gniezno

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao