Siedlce: 25. Hosanna Festiwal

25. Hosanna Festiwal odbył się w miniony weekend w Siedlcach. W niedzielę w koncercie laureatów wzięło udział pięcioro wykonawców z piętnaściorga prezentujących się dzień wcześniej na konkursowych przesłuchaniach.

Na scenę wyszli: warszawski zespół OCDC, siedlecki „Nie śpijcie, nie”, białoruski Laudans, częstochowscy Sąsiedzi+ i krakowianka Monika Giergiel z zespołem.

Grand Prix XXV Hosanna Festival zdobyli Sąsiedzi+, grający na rockowo-folkową nutę, z wyróżniającą się partią elektrycznych skrzypiec. I miejsce zajął zespół Moniki Giergiel, sprawnie poruszający się w klimatach pop-rock. II miejsce zgarnęli gospodarze z Siedlec: „Nie śpijcie, nie”, czyli młodzieżowy chór z katedry, śpiewający w okolicach gospel. Jury zdecydowało przyznać dwie równorzędne trzecie nagrody, które otrzymali: białoruski duet Laudans i warszawski zespół OCDC, który z rocka czerpie zarówno mocniejsze, jak i bardziej balladowe brzmienia.

Wyróżnienia otrzymali: raperzy Wieczny i Hiob, oraz występujący solo wokaliści: Marcin Wargocki, Zuzanna Bomze i Marysia Stasiak. Nagroda publiczności powędrowała do Eweliny Krzymowskiej – młodej wokalistki z Kosowa Lackiego, którą wskazało w głosowaniu internetowym ponad 1000 osób.

Gwiazdą niedzielnego wieczoru był zespół muzyki chrześcijańskiej – Deus Meus, który przemokniętą publiczność rozgrzewał zarówno nowymi utworami, jak i starymi przebojami.

Hosanna Festiwal to Ogólnopolski Przegląd Muzyki Chrześcijańskiej, który od lat nieprzerwanie organizowany jest w diecezji siedleckiej. U progu swej historii był Diecezjalnym Przeglądem Piosenki Religijnej, z czasem zyskał rangę ogólnopolską i zmienił nazwę.

Festiwal organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Siedlcach.

moka / Siedlce

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama