Światowy Dzień Chorego w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji

Bp Jan Kopiec przewodniczył dziś Eucharystii dla pacjentów i pracowników Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji "Repty" z okazji Światowego Dnia Chorego.

W kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji bp Jan Kopiec przewodniczył Mszy św. w intencji chorych i cierpiących z okazji Światowego Dnia Chorego. Dzień ten został ustanowiony 13 maja 1992 roku przez św. Jana Pawła II w 11 rocznicę zamachu na jego życie na Placu Świętego Piotra. Papież wyznaczył wówczas datę 11 lutego na coroczne jego obchody.

Przybyłych na dzisiejszą Eucharystię powitał kapelan ks. Tomasz Rak. Następnie słowo wstępne skierował do zgromadzonych bp Kopiec: - W tym szczególnym momencie, moi kochani, połączmy się z naszym Panem Jezusem Chrystusem, który cierpiał za nas, dla naszego dobra, ale zwyciężył wszystko, co słabe i co przemijające. My też mamy nadzieję, że wierząc w Jezusa Chrystusa pokonamy też wszystkie nasze cierpienia i zmartwienia.

- Nie jesteśmy sami z naszymi chorobami i cierpieniami, ale jest też i ten wzgląd duchowy - mówił bp Jan Kopiec podczas homilii - Samotność, to jakby odsunięcie się, jest najbardziej dotkliwe... Dlatego taki dzień, dzień człowieka chorego.

- Każdy psycholog docenia jak bardzo ważną jest rzeczą, żeby przy człowieku chorym pobyć, dłuższy lub krótszy czas, wziąć za rękę... - mówił bp Kopiec. Biskup podkreślał, jak ważna jest ta świadomość, że człowiek nie jest sam.

Światowy Dzień Chorego jest dziś obchodzony po raz dwudziesty szósty.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama