"TAJEMNICA" kleryków

Klerycy WMSD w Opolu prezentują oryginalną serię filmików TAJEMNICA, w których goszczą nieprzeciętnych Księży. Na prośbę kleryków dzielą się oni TAJEMNICĄ swojego powołania do kapłaństwa i powołania już w kapłaństwie.

Serią tą klerycy chcą sprawić, by o pięknych historiach miłości Bożej mogli usłyszeć nie tylko oni sami podczas spotkań z tymi księżmi, ale także Ci, którzy być może w przestrzeni Internetu szukają odpowiedzi na głęboko schowane w sercu pytanie o swoje powołanie, o swój wybór drogi życia. Jednak, bogactwo tych indywidualnych prób nieustannego wyciągania Bożej ręki do człowieka sprawia, że zdecydowanie warto, by każdy z nas ich wysłuchał.

Do tej pory mogliśmy wsłuchać się w historię "powołania w powołaniu" wicerektora WMSD i byłego duszpasterza Wspólnoty Przymierza Rodzin Mamre, ks. Grzegorza Ciuły; dowiedzieć się jak Pan Bóg spełnia najskrytsze i czasem nienazwane marzenia z dzieciństwa duszpasterza młodzieży diecezji opolskiej, ks. Łukasza Kniecia, a także doświadczyć jak powołanie realizuje się wśród najbardziej potrzebujących w życiu ks. Józefa Krawca, kapelana więziennego i założyciela Barki, Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej. Już w najbliższą niedzielę opublikowany zostanie odcinek, w którym swoją historią podzieli się ks. Joachim Waloszek, wieloletni rektor seminarium, a obecnie - jak sam o sobie skromnie mówi - "Pan od muzyki". Seria przewiduje 5 odcinków i zakończy się z momentem końca roku akademickiego, a kto będzie bohaterem następnego owiane jest jeszcze tajemnicą.

Każdy z filmików jest dostępny z napisami w języku polskim, angielskim i niemieckim i można jest zobaczyć na kanale WMSD Opole na YouTube.

Strona internetowa projektu: www.seminarium.opole.pl/tajemnica

Warto polubić profil na Facebooku: www.facebook.com/WMSDOpole

Kanał na YouTube:  https://www.youtube.com/channel/UCg43_aVWYZMXdZTD39Dx6Xg

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao