„TAK. Pomagam!” - Caritas Polska dziękuje za zaangażowanie

Blisko 450 ton żywności trafi przed tegorocznymi świętami Wielkiej Nocy do około 45 tys. osób potrzebujących. Dary zostaną przekazane dzięki XIV Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności „TAK. Pomagam!”.

XIV Ogólnopolska Zbiórka Żywności „TAK. Pomagam!” odbyła się w dn. 9-10 marca br. w sklepach na terenie całej Polski. Dary trafią do samotnych rodziców, rodzin wielodzietnych, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez Caritas diecezjalne

W akcję zaangażowało się ponad 25 tys. wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas. Zbierali oni żywność w 2 500 sklepach, by móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących.

Zbiórka żywności odbyła się w sklepach w całej Polsce, przede wszystkim w sieciach sklepów Biedronka, Tesco, Carrefour, Lidl, Lewiatan, POLOmarket, Mila Stokrotka, Netto, Społem, Intermarche, Piotr i Paweł oraz Auchan. W akcję zbiórki żywności włączyło się również wiele innych sklepów.

W koszykach Caritas znalazły się mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy mięsne i warzywne, dżemy, majonez, sosy i zupy w proszku, herbata, płatki śniadaniowe, napoje i słodycze dla najmłodszych, a także środki czystości.

Caritas Polska składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie zbiórki. Już rozpoczęły się przygotowania do następnej, jubileuszowej, XV Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „TAK. Pomagam!”, która odbędzie się przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia w dn. 7-8 grudnia.


Źródło: Monika Wojtkowiak, Caritas Polska

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao