Ulicami Krakowa przejdzie męski różaniec

W Krakowie odbędzie się niecodzienna modlitwa różańcowa. W środę 24 października Salezjanie zapraszają wszystkich mężczyzn do jej odmówienia na ulicach miasta.

Wieczór modlitewny rozpocznie się Mszą św. w intencji mężczyzn w kościele św. Piotra i Pawła (ul. Grodzka 52a) o godz. 18:00. Eucharystii będzie przewodniczyć ks. Andrzej Gołębiowski SDB - rekolekcjonista, kaznodzieja i dyrektor programów katolickich w TVP Kraków. 

- Będę chciał pokazać przybyłym, że prawdziwy mężczyzna to ten, który nie boi się pokazać w swoim otoczeniu kolan zgiętych do modlitwy. Świadectwo wiary mężczyzn jest często bardzo proste, ale i wyjątkowo mocne zarazem. Zdobycie mężczyzn dla Chrystusa i Kościoła to wielki sukces duszpasterski, gdyż oni bardzo skutecznie mogą poprowadzić swoich bliskich i przyjaciół do Pana Boga - tłumaczy duchowny.

Jak podkreślają organizatorzy, wydarzenie jest wielką szansą dla mężczyzn. "Czujesz, że brakuje Ci sił, chęci, odwagi, miłości? Nikt sam nie poradzi sobie w życiu. Szukamy pomocy w najlepszym źródle! Bez ściemy, bez koksu, bez lania wody! Przyjdź i znajdź sens, wzmocnij się! Pan Cię podtrzyma i poprowadzi" - podkreślają.

Po Mszy św. odbędzie się różaniec, który przejdzie ulicami miasta. - Weź ze sobą swój różaniec. Jeśli nie masz, dostaniesz od nas - to najlepsza broń! - zachęcają do udziału we wspólnej modlitwie salezjanie.

luk / Kraków

Galeria fotograficzna - różaniec w opoka.photo

« 1 »

reklama

reklama

reklama