W Piekarach Śląskich rozpoczęły się obchody Chwalebnego Misterium Męki Pańskiej.

Inscenizacją wjazdu Chrystusa do Jerozolimy oraz wypędzenia przekupniów ze świątyni rozpoczęły się w piekarskim sanktuarium obchody Chwalebnego Misterium Męki Pańskiej.

W Niedzielę Palmową rzesze pielgrzymów przybyłe do Piekar uczestniczyły w pierwszej części Misterium. W czasie Eucharystii w piekarskiej bazylice pobłogosławiony został sztandar powołanego - w listopadzie zeszłego roku - Piekarskiego Bractwa Kalwaryjskiego.

W Wielki Czwartek o godz. 9:00 uroczystości rozpocznie Ostatnia Wieczerza, następnie pątnicy przejdą do Ogrodu Oliwnego, gdzie zostaną odegrane sceny modlitwy Jezusa i Jego pojmania. Misterium Wielkiego Czwartku zakończy się symbolicznym uwięzieniem Jezusa w więzieniu w podziemiach piwnicy Kajfasza.

Głównym dniem pątniczym w sanktuarium będzie Wielki Piątek. O godz. 9:00 wyruszy procesja z piekarskiej bazyliki do pałacu Kajfasza. Tam po scenie niesprawiedliwego sądu wierni udadzą się do Piłata i Heroda. Po dekrecie Piłata skazującym Jezusa na śmierć rozpocznie się droga krzyżowa. 

Tegorocznej drodze krzyżowej towarzyszy hasło: Weźmijcie Ducha Świętego. Autorem rozważań jest ks. dr Grzegorz Strzelczyk. W Misterium Wielkiego Piątku weźmie udział ks. abp Wiktor Skworc Metropolita Katowicki.

« 1 »

reklama

reklama

reklama