reklama

We wrześniu rusza kolejna odsłona internetowej ewangelizacji #TenWKtórym

Już 4 września odbędzie się kolejna odsłona internetowej ewangelizacji pod hasłem #TenWKtórym, w której autorzy książek odpowiadają na żywo na nurtujące pytania dotyczące wiary czy codzienności.

Tym razem Marta i Marek Babik poruszą kwestie związane z porozumiewaniem się w związku i skutecznym kłóceniem się.

Po wakacyjnej przerwie cykl #TenWKtórym rusza ze zdwojoną siłą i to dosłownie. Tym razem konferencję wygłosi dwoje prelegentów - Marta i Marek Babik, którzy powiedzą o tym, czy w dobrym małżeństwie jest miejsce na kłótnie i czy pojawiające się spory są znakiem, że związek to wielka pomyłka.

„Część młodych ludzi wsiada do pięknego nowego samochodu zwanego małżeństwo i rozpoczyna wspólną wędrówkę w nadziei, że im się nie przytrafią trudne sytuacje w życiu małżeńskim. (...) Możemy się rozbijać o rację, rozbijać o drobiazgi, a więc o te wszystkie sytuacje, gdzie zaczynamy się różnić” - wyjaśniają małżonkowie na filmowym zaproszeniu na spotkanie.

Zaproszeni goście podpowiedzą też, jak się kłócić z sensem oraz doradzą, jak ze sobą rozmawiać, żeby do drugiej osoby dotarł właściwy komunikat. - Często słyszymy o tym, że wiele par ma dziś problem z tym, żeby się właściwie porozumiewać. Chcemy im w tym trochę pomóc, a przy okazji może samemu się czegoś nauczyć. Stąd właśnie obecność naszych gości, którzy w kwestii związków dla wielu osób stali się autorytetem - tłumaczy Paulina Smoroń, współorganizator wydarzenia.

Marta i Marek Babik to małżeństwo z 25-letnim stażem. Mają czwórkę dzieci, a na co dzień pracują z narzeczonymi nad jakością kłótni i sporów. Na prowadzonych przez nich warsztatach sale zawsze są wypełnione po brzegi.

Na internetowe spotkanie z nimi zaproszeni są wszyscy - zarówno ci, którzy w związku są już od wielu lat i stoczyli ze sobą niejedną walkę, ci, którzy dopiero zaczynają wspólną podróż i chcą uniknąć małżeńskich kolizji, jak również ci, którzy dopiero rozeznają swoje powołanie i pragną już teraz zadbać o odpowiednie podłoże do ewentualnego budowania trwałego związku w przyszłości.

Konferencja „#TenWKtórym… nie będziemy się kłócić” rozpocznie się 4 września o godz. 20:00 na facebookowym profilu “Zmieniamy świat na bardziej chrześcijański”. Szczegóły spotkania oraz formularz zapisu można znaleźć na stronie www.tenwktorym.pl/niebedziemysieklocic. W czasie transmisji na żywo widzowie będą mogli zadawać nurtujące ich pytania związane z prawidłowym budowaniem relacji i komunikacją w związku.

Inicjatywę #TenWKtórym organizują dwie chrześcijańskie księgarnie - Tolle.pl i Gloria24.pl. Akcja to cykl spotkań z autorami ciekawych książek, którzy podczas transmisji na żywo w mediach społecznościowych dzielą się swoim doświadczeniem, przeżywaniem duchowości i odpowiedziami na pytania, jakie codziennie podsuwa życie. Ostatnią odsłonę cyklu z udziałem Jacka Pulikowskiego - autora wielu konferencji i książek, od lat angażującego się w działalność duszpasterską dotyczącą rodzin - obejrzało w mediach społecznościowych ponad 13 tysięcy osób.

luk / Kraków

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama