Wrocławska pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

Po nowennie do Ducha Świętego do jasnogórskiego Wieczernika dotarła 38. Piesza Pielgrzymka Wrocławska. W drodze modlono się o budowanie miłości, wierności i jedności w życiu indywidualnym i społecznym. Nie zabrakło wołania o pokój i za prześladowanych chrześcijan.

Głosząc Dobrą Nowinę słowem i świadectwem życia pątnicy z Dolnego Śląska w ciągu dziewięciu dni pokonali ponad 220 km. Był wśród nich biskup pomocniczy Jacek Kiciński: „Dziś wszyscy potrzebujemy odnowy a tą odnową jest budowanie miłości, wierności i jedności, najpierw w nas samych, w rodzinach i w całym społeczeństwie”.

W pielgrzymce wrocławskiej dotarło ok. półtora tysiąca osób. Byli też pątnicy z zagranicy. „Jest siostra z Indonezji i z Indii, dwóch księży z Ameryki Środkowej, z Nikaragui, z Meksyku, jest misjonarz z Ugandy, prośba byśmy się modlili za prześladowanych chrześcijan” – wyliczali pielgrzymi. Był wśród nich o. Rodolfo z Nikaragui z diecezji Granda: „Idę w intencji pokoju i modliłem się przed Obrazem Matki Bożej właśnie o pokój w moim kraju a szczególnie o pokój dla rządzących”.

Jedni zakończyli swoje rekolekcje w drodze a inni wciąż je przeżywają. Tysiące pieszych pielgrzymów zmierzają do Częstochowy. Przeor klasztoru o. Marian Waligóra, który dziś modlił się z warszawską kompanią w Paradyżu, zapewnił, że Jasna Góra otwarta jest dla wszystkich i już podziękował za pątniczy trud. „Jasna Góra czeka na pielgrzymów. Dzięki waszej modlitwie jest żywym sanktuarium. Bóg zapłać serdeczny za tę więź duchową i bardzo proszę o modlitwę za nas posługujących na tym świętym miejscu” – mówił o. Waligóra.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao