Z Maryją dzielimy radość nocy betlejemskiej – życzenia z Jasnej Góry

O. Marian Waligóra przypomina, że Boże Narodzenie jest dla nas wszystkich czasem radosnego spotkania z Panem, który rodzi się i przychodzi do naszego świata.

- Niech wielka radość z zamieszkania pośród nas Zbawiciela świata przenika głęboko do serc wszystkich ludzi. Promieniujmy nią nie tylko na nasze otoczenie, rodziny czy wspólnoty, ale także na cały świat! – prosi przeor Jasnej Góry w tegorocznych życzeniach na Boże Narodzenie. O. Marian Waligóra zachęca, byśmy „z Maryją, która dzieli radość nocy betlejemskiej z pasterzami, trwali w geście adoracji przy Dziecięciu i dziękowali za to, że On jest pośród nas, daje pokój serca i zachęca do dzielenia się Jego miłością”.

O. Marian Waligóra przypomina, że Boże Narodzenie jest dla nas wszystkich czasem radosnego spotkania z Panem, który rodzi się i przychodzi do naszego świata. Myślimy tu o historycznym fakcie z Groty Betlejemskiej, ale też o duchowym rodzeniu się Dzieciątka Jezus w naszym życiu.

- Z Jasnej Góry, skąpanej w radosnym blasku obecności Bożej Dzieciny, wraz z całą wspólnotą klasztoru życzę wszystkim: Błogosławionych Świąt! A Nowy Rok 2019 niech będzie pełen pokoju i nadziei! - życzy Przeor.

Przełożony generalny Zakonu Paulinów zauważa, że „orędzie Anioła zwiastującego Boże Narodzenie przyjmujemy każdego roku ze szczególną radością i nadzieją”. - Bóg przyjął ludzkie ciało, stał się jednym z nas. Pragnie zamieszkać w naszych sercach, wspólnotach i rodzinach – przypomina o. Arnold Chrapkowski. Zachęca, by „odważne przyjęcie Jezusa Chrystusa, nowonarodzonego Zbawiciela, zaowocowało w nas czynną miłością, przebaczeniem i świętością”.

- Maryja, Jasnogórska Boża Rodzicielka, obdarowująca nas błogosławionym owocem swojego łona, niech wspiera i otacza nas wszystkich opieką w Nowym Roku 2019 - życzy generał Paulinów.

it / Jasna Góra

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao