reklama

Zwierzyniec: o małżeństwie w drugim dniu Exodusu Młodych

Trwa ósma edycja spotkania Exodus Młodych. Podczas drugiego dnia imprezy młodzież mogła skorzystać z Sakramentu Pokuty, wysłuchać konferencji o małżeństwie czy wziąć udział w koncercie zespołu niemaGotu.

Spotkanie Exodus Młodych odbywa się w Zwierzyńcu na Roztoczu.

Konferencję wprowadzającą w tajemnice Sakramentu Pokuty wygłosił ks. Dominik Chmielewski SDB. Zwrócił uwagę, że często spowiedź jest dla ludzi salą tortur, a nie spotkaniem z miłującym Ojcem. - Jezus nikogo nie potępia. Bóg wybacza zawsze, tylko to my mamy z tym problem. Nie wybaczamy innym, a najbardziej sobie – mówił salezjanin.

Podczas Eucharystii ks. Chmielewski mówił o wartości tego sakramentu. Zdaniem kapłana, każdy uczestniczący w mszy świętej powinien potrafić ofiarowywać coś od siebie w darze. - Kiedy celebrans wzywa nas do modlitwy, aby Bóg przyjął „moją i waszą ofiarę”, ma na myśli wszystkie nasze drobne życiowe ofiary. Bo gdy chcesz, żeby Eucharystia przemieniała Twoje życie, musisz coś z tego życia dać – tłumaczył kaznodzieja.

Popołudniu młodzież wzięła udział w konferencji wygłoszonej przez Monikę i Marcina Gomułków. Małżeństwo blogerów mówiło o wartościach na których warto budować związek. – Byliśmy bardzo umoczeni w grzechu, ale zdaliśmy sobie sprawę, że to do niczego nie prowadzi. W pewnym momencie naszego chodzenia postawiliśmy na Boga i zaczęliśmy żyć w czystości. To był strzał w dziesiątkę i przepis na szczęśliwe małżeństwo – powiedzieli autorzy projektu „Początek wieczności”.

Wieczorem odbył się koncert zespołu niemaGotu. Lider zespołu, Kuba Blecharz stwierdził, że bardzo lubi występować przed młodzieżą z diecezji zamojsko-lubaczowskiej. – Tu wiara jest żywa i świeża, co widać na twarzach tych młodych ludzi – powiedział autor hymnu Światowych Dni Młodzieży z 2016 r.

8. edycja „Exodusu Młodych” potrwa do piątku. W czwartek młodzież wysłucha świadectw s. Wirginii Mielcarek OP, dominikanki i inicjatorki wielu akcji ewangelizacyjnych oraz Piotra „Tau” Kowalczyka, wokalisty, rapera i producenta muzycznego.

Na stronie Exodusu Młodych na Facebooku znaleźć można transmisje na żywo niektórych punktów programu oraz obszerne fotogalerie zdjęć. Wydarzenia 8. Exodusu Młodych można śledzić także na Instagramie.

Exodus Młodych to spotkanie młodzieży w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Pierwsze odbyło się w Starym Lublińcu w 2009 r. Gościli na nim m.in. ks. Piotr Pawlukiewicz, o. Adam Szustak, Luxtorpeda, Maleo Reggae Rockers czy zespół Owca. 8. Exodus Młodych potrwa do piątku 24 sierpnia.

dab / Zwierzyniec

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao