13 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Małżeństwa

Z okazji Światowego Dnia Małżeństwa Fundacja Narodowego Dnia Życia chce przypomnieć znaczenie trwałości małżeństwa w budowaniu silnego społeczeństwa, dlatego zachęca do udostępniania przygotowanego spotu "Zachowaj rytm".

Już na początku spotu przygotowanego przez Fundację Narodowego Dnia Życia pojawia się piękny cytat: "Małżeństwo to taniec dwojga ludzi do muzyki, którą mają w sercu", którego autorką jest Lara Harris.

Wzajemna miłość członków rodziny bierze początek z wzajemnej miłości rodziców, którzy przez małżeństwo rodzinę tę stworzyli. Przyjrzyjmy się zatem bliżej naturze małżeństwa, któremu tak wiele zawdzięczamy.
Fundamentem małżeństwa jest wzajemna miłość. Miłość, która sprawia, że druga osoba staje się dla mnie ważniejsza niż ja sam. Nie da się jej zredukować do uczucia wywołanego fascynacją lub przyjemnością ze wspólnego przebywania, choć często jej towarzyszą. Miłość, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję. Tylko taka miłość wszystko przetrzyma.

Logika takiej miłości to logika całkowitego i nieodwołalnego daru z siebie, który przekracza ludzką zdolność pojmowania. Trudność ofiarowania siebie polega po pierwsze na tym, że aby coś ofiarować trzeba to mieć. Ilu z nas może powiedzieć, że jest panami samych siebie?

Małżeństwo, w którym dwoje są jednym ciałem, zawsze było trudnym przedsięwzięciem. W naszej epoce jest podobnie. W niedawnej jednak przeszłości ten trudny ideał był powszechnie przyjmowany jako cel, możliwy do osiągnięcia. Prawie wszyscy, poza tymi, którzy realizację swojego powołania postrzegali poprzez celibat, marzyli o szczęśliwym małżeństwie i szczęśliwej rodzinie. Dzisiaj jest trochę inaczej. Trudności się nie zmniejszyły, ale przekonanie, że małżeństwo jest konieczną drogą osiągnięcia szczęścia stało się rzadsze.

Z okazji Światowego Dnia Małżeństwa Fundacja Narodowego Dnia Życia chce przypomnieć znaczenie trwałości małżeństwa w budowaniu silnego społeczeństwa, małżeństwa, które jest fundamentem i najważniejszym elementem w realizacji polityki prorodzinnej państwa. Chce zwrócić uwagę liderom życia społecznego, politycznego i gospodarczego na każdym szczeblu o konieczności dbania o małżeństwo, które jest podobne do tańca dwojga zakochanych. Może pojawić się chwilowy błąd, zachwianie w tańcu, ale jeśli para stara się w rytm muzyki tworzyć jedność to w efekcie mamy piękną wspólnotę dwóch osób tworzących piękną rzeczywistość.

Zachęcamy do udostępnienia spotu i dbałość o małżeństwo na każdym etapie jego trwania. Wrażliwość na małżeństwo w polityce państwa na wszystkich szczeblach pomoże w budowaniu silnego społeczeństwa w Polsce.

źródło: Fundacja Narodowego Dnia Życia - youtube.com

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao