Diecezja sandomierska: ponad 400 dzieci i młodzieży skorzysta z turnusów oazowych

Ponad 400 dzieci i młodzieży z diecezji sandomierskiej skorzysta z turnusów oazowych, które rozpoczęły się od 1 lipca w ośrodkach znajdujących się na terenie diecezji i w bieszczadzkich miejscowościach.

Turnus oazowy trwa 15 dni. Jest to połączenie formacji oazowej, modlitwy oraz wypoczynku i dobrej zabawy. To, zdaniem organizatorów, prowadzi do tworzenia realnych i rzeczywistych relacji między dziećmi i młodymi.

- Uczymy się budować wspólnotę opartą na pięknych wartościach ewangelicznych. Pośród uczestników są tacy którym spodobała się ta forma spędzenia wakacji z Bogiem i jada już kolejny raz na wakacyjną oazę, ale są i tacy którzy jadą po raz pierwszy. Program formacji oparty jest na tajemnicach różańca i przeżywaniu wydarzeń całego roku liturgicznego. To wszystko splecione jest pobożnością maryjną. Niepokalana Maryja jest obecna bardzo mocno w oazie, jest wzorem modlitwy i prowadzi nas do Jezusa – wyjaśnia ks. Krzysztof Kwiatkowski, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie Diecezji Sandomierskiej.

Dzieci, które ukończyły IV i V klasę szkoły podstawowej wezmą udział w Oazie Dzieci Bożych, której turnusy odbędą się w ośrodkach w Mędrowie i Olbięcinie, na terenie diecezji sandomierskiej.

Młodzież, która ukończyła klasy od VI do VIII szkoły podstawowej oraz ze szkół średnich będzie wypoczywała na Oazach Nowej Drogi i Oazie Nowego Życia, których turnusy będą się odbywały w Bieszczadach w ośrodkach w Wisłoku Wielkim, Łodynie, Mchawie i Olchowej. Na oazowych turnusach wakacyjnych w ośrodku w Uhercach Mineralnych w Bieszczadach wypoczywają także rodziny z Domowego Kościoła.

Jak informuje ks. Krzysztof Kwiatkowski, pewną nowością w tym roku, mieszczącą się w ramach formacji oazowej, jest oaza Dzieci Bożych I stopnia, uczniów po 3 klasie szkoły podstawowej. Zgłosiło się na nią ponad 40 dzieci. Trwać ona będzie 5 dni, jest krótsza niż normalny turnus.

- W ubiegłych latach wielu rodziców pytało czy mamy jakąś propozycję formacji dla tych dzieci, które przystąpiły już do pierwszej Komunii Świętej i stąd decyzja, aby utworzyć turnus właśnie dla nich – dodaje oazowy moderator diecezjalny.

apis / Sandomierz

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama