Dzień Dziecka Utraconego

Dziś, 15. października w licheńskim Sanktuarium w ramach obchodów Dnia Dziecka Utraconego, trwać będzie modlitwa za rodziców, którzy doświadczyli poronienia czy śmierci dziecka w czasie porodu.

Msza Święta w ich intencji zostanie odprawiona przed Cudownym Obrazem o godzinie 19.00. W czasie Eucharystii zostaną zapalone świeczki, będące znakiem ofiarowania cierpienia bliskich po utracie swoich dzieci. Wcześniej, o godzinie.18.00 w głównej nawie bazyliki będzie można uczestniczyć w modlitwie różańcowej.

Matka Boża Licheńska jest Tą, Która stała pod krzyżem, patrząc na śmierć własnego Syna. Maryja doskonale rozumie cierpienie rodziców, którzy stracili dziecko. Jako Bolesna Matka wstawia się za każdym z nich i pomaga odnaleźć pokój, pocieszenie i sens w Zmartwychwstaniu Swojego Syna – Jezusa Chrystusa.

Dzień Pamięci Dzieci Nienarodzonych i Zmarłych obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych od 1988 roku. Od 2004 roku, z inicjatywy Organizacji Rodziców po Stracie oraz Rodziców Dzieci Chorych „Dlaczego”, 15. października, w Polsce obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego.

Dzień ten jest nie tylko momentem, w którym pamiętamy o przedwcześnie zmarłych dzieciach, ale także zwróceniem uwagi na rodziców, którzy niejednokrotnie nie mieli szansy nawet, by poznać własne potomstwo i należycie przeżyć żałobę po jego stracie. Każdego roku w Polsce dochodzi do nawet 40 000 poronień. Nie ma chyba rodziny, w której nie zdarzyło się to nieszczęście.

Warto przypomnieć, że w Sanktuarium działa Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym oraz Poradnia NaProTechnologii w Licheniu, gdzie można otrzymać wsparcie duchowe i psychologiczne.

« 1 »

reklama

reklama

reklama