reklama

Generał Towarzystwa Jezusowego z wizytą w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

Generał Towarzystwa Jezusowego o. Arturo Sosa SJ odwiedził Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Wizyta rozpoczęła się od spotkania o. Sosy z ks. prof. Antonim Dębińskim, rektorem KUL.

Spotkanie z rektorem KUL było okazją do zaprezentowania Uniwersytetu, który jest miejscem edukacji, prowadzenia badań naukowych, tworzenia kultury chrześcijańskiej i wychowania i formacji młodzieży. W przestrzeni wychowania i formacji młodzieży Uniwersytet jest wspierany przez Duszpasterstwo Akademickie KUL, które od ponad 70 lat na KUL prowadzą jezuici. Rektor KUL podkreślił wagę i znaczenie obecności jezuitów na KUL i wyraził wdzięczność za wszystkie działania, które podejmują na Uniwersytecie. 

Gość Uniwersytetu spotkał się także ze społecznością akademicką, by w ramach cyklu Pro publico bono – KULtura człowieka i społeczeństwa przedstawić wykład zatytułowany „Znaki czasu w kontekście synodu o młodzieży". Ojciec Arturo Sosa w swoim wystąpieniu wskazał dziesięć znaków czasu, które nie mogą być pomijane, przy rozważaniach dotyczących obecności młodzieży we rzeczywistości Kościoła. Mówił między innymi o konieczności postrzegania młodych i ich kontekstów życiowych, jako przestrzeni teologicznej, o społeczeństwie świeckim, transformacji antropologicznej, będącej następstwem nowej epoki cyfrowej, o potrzebie budowania społeczeństwa interkulturowego. Po wykładzie gość Uniwersytetu odpowiadał na pytania publiczności.

Wizyta generała Towarzystwa Jezusowego na KUL jest wydarzeniem historycznym – ostatnia taka wizyta miała miejsce w Lublinie i na KUL 50 lat temu.

źródło: Lidia Jaskuła, dyrektor ds. komunikacji, rzecznik prasowy KUL

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao